| andri22 a întrebat:

E pacat daca port pantaloni scurti si ma vede preotu si ma cunoaste ca ma duc pe la biserica duminica?

Răspuns Câştigător
| RisenLight a răspuns:

In general nu e nici un pacat...dar daca tot mergi la Biserica duminica ia-ti si tu ceva bermude ceva peste genunchi sa fi mai cuvincios. Oricum banuiesc ca nu mergi la Biserica in pantaloni scurti scurti.Dar nu e pacat. Eventual cum spune lawr sa nu fi ispita aproapelui tau, dar si cu asta sunt de acord cam vreo 50 %. In concluzie NU e pacat big grin

6 răspunsuri:
| lawr4worship a răspuns:

Nu e pacat pentru ca te vede preotul. si el ar epacatele lui.e pacat daca devii o ispita pentru altcineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e civilizat sa te duci in biserica cu pantaloni scurti, da ce treaba are pacatul si cu panatalonii?

si de cand are popa autoritate sa faci pacate in fata lui?

| andri22 explică:

Sunt serios nu sa ma duc la biserica in pantaloni scurti si sa ma vada pe afara in ei si da codrut e foarte adevarata intrebarea!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Risti pedeapsa penetrarii, aplicata de catre prot, in special daca esti minor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pantaloni scurtilaughing E pacat sa te vada in pielea goala stai linistit! Ce treaba au pantalonii scurti cu credinta? Adica imi amintesc la manastiri ca daca porti ceva scurt te pune sa porti rochiile alea negrelaughing