| anonim_4396 a întrebat:

E pacat sa am creasta punk? am de 0.3 prin parti si mare de tot pe mijloc,din cate am inteles nu ar scrie in biblie ca e pacat,insa voi ce credeti? Lasati la oparte statura sociala a punkerilor,sau a anarhistilor in societate, vreau doar sa stiu daca e un pacat.

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Acea poruncă nu se referă doar la curvie, ci și la droguri, alcool în exces, destrăbălare și așa mai departe. Să știi că Dumnezeu ne iubește pe toți și cu siguranță în ochii săi va fi mai frumos un om mai „ciudățel" în ceea ce privește aspectul fizic și are un suflet bun decât un criminal care arată „obișnuit" happy

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia ne indeamna sa nu atragem atentia in mod nepotrivit asupra noastra si sa fim modesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e pacat

| AnnaaaMaria a răspuns:

Una dintre cele 10 porunci spune „să nu fii desfrânat", iar asta se referă și la aspectul fizic, adică să nu fi ieșit din comun, să nu fii un ciudat. Concluzia despre păcat o poți trage tuhee hee

| anonim_4396 explică (pentru AnnaaaMaria):

Eu credeam ca dezfranat inseamna sa fi curvha sau curv, plus ca nu o fac sa ies in evidenta, ci doar cam a simt bine cu ea, deci nu e pacat nu? MULTUMESC :}}

| anonim_4396 explică (pentru AnnaaaMaria):

Si preotii nu sunt ciudati? Intro societate bolnava domnisoara sa fi ciudat este un lucru bun. Mult respect pentru tip.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ferește laughing am zis eu că preoții sunt sfinți și nu-s ciudați? am vorbit strict din punctul de vedere al bibliei. Eu accept fiecare om așa cum este, nu judec felul în care arată oamenii și chiar îi apreciez pentru curajwinking

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Acea poruncă nu se referă doar la curvie, ci și la droguri, alcool în exces, destrăbălare și așa mai departe. Să știi că Dumnezeu ne iubește pe toți și cu siguranță în ochii săi va fi mai frumos un om mai „ciudățel" în ceea ce privește aspectul fizic și are un suflet bun decât un criminal care arată „obișnuit" happy