| Madalina1901 a întrebat:

E posibil ca Satana sa te ajute daca ii urmezi regulile, adica sa fi egoist si sa faci celuilalt ce iti face si el tie? Pentru ca am auzit ca majoritatea vedetelor si-au vandut sufletul diavolului pentru bani si faima

Răspuns Câştigător
| AdrianL a răspuns:

Madalina daca faci dupa cum zice necuratul toata viata ta vei suferi si vei regreta si odata ce te bagi intr-un rahat scuze de cuvite te bagi pana la gat si nu mai poti iesi.Necuratu iti ajuta ca sa te convinga sa faci numai rele asta inseamna ca eesti al lui nu mai esti Al Lui Dumnezeu. Exemplu:eu de cate ori injur dau 1 gol la fotbal asta inseamna ca necuratul incearca sa te convinga sa injuri tot timpul si el te ajuta DAR DE FOARTE PUTINE ORI DOAR ODATA UNEORI.Asa ca nu fa asta ca e un pacat ff mare.

16 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Da,te ajuta, si dupa ce mori ce crezi ca patesti?

Răspuns utilizator avertizat
| kurinkita a răspuns:

Club 27...

Just google it. Era un club foarte exclusivist. Acum, face si Amy Whinehouse parte din el. A inceput sa se duca de rapa.

| CandyTetris a răspuns:

Te ajuta pana la un punct, dar dupa ce te-ai compromis destul iti ia tot si termini urat. Daca vrei sa intelegi mai mult este o carte faina "o calatorie in supranatural" in care autorul, un fost satanist, explica fain toata treaba asta.

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

straight facedap am auzit si eu chestia asta,dar sstii diavolul e atat de rau si,(lingusitor) de obicei iti spune toate chestiile care sa te convinga sa ii dai sufletull tau:te face bofat,frumos/frumoasa pe veci,si vei fi sanatos forevertongue dar asta nu e asa,duce asa doar o vreme,dupaceea ai cosmaruri,si nu te mai lasa deloc in pace,si cum zic cu toti,ajungi in iad o vesniciestraight faceam citit multe interviuri in care niste vrajitoare povesteau ca pentru a fi vrajitoare nu e neaparat sa te nasti asa,ci si prin vinderea sufletului tau pentru sanata,exista niste ritualuri,sincer cand eram mai mica ma preocupa magia, si chestiile astea, dar acum ca am crescut am constatat ca aceste lucruri sunt reale dar interzise pentru crestinistraight face

| Cezar2189 a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor prostii din astea am mai auzitlaughing nimic nu e adevaratlaughing oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista suflete, draci, dumnezei, satan si alte de astea.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Aha...inventii.

P.S: si eu am facut un pact cu berea, asa am devenit vampir

| Omulrational a răspuns:

Nu,nu e posibil pentru ca nu exista acest Satana de care vorbesti,nu crezi ca e destul sa ne mai fie umplut capul cu dumnezei, satana, anticrist si alte minunatii scornite doar pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e foarte posibil sa-ti dea tot ce tine de ceea ce este pamantesc, insa n-o va face gratis. De multe ori, chiar in timpul vietii iti va da ceva si iti va lua altceva. Nu vreau sa fiu in pielea acelei persoane la vremea scadentei!

| Trinitas a răspuns:

Sigur ca da. Eu am facut asta si acum imi curge bere la robinet si imi creste in ghiveci marijuana cu gust de ciocolata. Ar trebui sa incerci si tu, da' vezi ca nea Satan nu accepta pe toata lumea.

| miradoniz a răspuns:

Nu înțeleg cum și-ar putea vinde cineva sufletulhee hee mi se pare evident că aparține Domnului, și e doar în folosința omului happy

| Danutza27 a răspuns:

Vezi ma ca mai la coada sunt niste posturi era si unul cu nargal care pe patul de moarte nu a vrut sa se lepede de credinta lui (satanist) cum a pronuntat aceste cuvinte se scoala vindecat tun acum tine concerte si rupe niste carti cu poze ghertoii zic ca acelea sunt biblii. Pina la urma unii care citeau acel post au vazut si ei ca este facatura Ca si la noi in tara erau orbi cu acte-n regula dar conduceau masini, ologi care munceau in spania, ciungi cu doua miini.Da ma avem si noi nargalii autohtoni (nu erau satanisti nu te bucura) au dat spaga si au trecut de comisii ca fiind orbi Apoi la iesire urcau in masina si dadeau cheie si plecau.Eu zic sa te potolesti si sa nu o mai iei pe miriste si aratura stiu ca ai si calificare de tractorist

| JajaAliensHere a răspuns:

Ah. Si vrei sa-ti vinzi si tu sufletul? xD

| oasis a răspuns:

Dupa avatarul tau, judec ca esti in relatii foarte bune cu al' de jos.

| gabriela2201 a răspuns:

Da,dar tu ca om nu iesi pe plus. Nu uita ca raul atrage raul iar banii sunt trecatori( asta daca nu ai tiparnita de bani acasa sau rezerve de petrol in curte.)