| SuNaM a întrebat:

Eram intr-o casa sinistra,cu un aer de casa pentru satanisti si cautam ceva. Apoi dupa ce controlez prima camera cu niste lanterne minuscule,care nu luminau aproape deloc intru in alta camera unde ceva ma sperie atat de rau incat ma arunc pe fereastra, doar sa scap de acolo.Si incep sa fug pe strada(era noapte si nu erau felinare) pana cand ma lovesc intr-o multime de oameni care erau spirite de oameni.Se aprinde un felinar langa noi ca sa vedem ce urmeaza. Apar doi demoni,unul pe care nu am putut sa il vad si altul care era ca o fata e gri la fata are un semn ca doua stele suprapuse pe un obraz, dar taiata in iar pe celalalt obraj e taiata ca monograma lui Hristos si are par foarte lung si negru ca smoala.Acesta din urma m-a pus la pamant si dintr-o data am simtit o putere mare(pe care am simtit-o si fizic) si l-am luat de gat si m-am rugat pe loc ca sa ma ajute ingerul pazitor si Hristos.Si demonul si-a dat ochii peste cap,si toate spiritele alea au inceput sa il loveasca cu toata puterea peste fata cu pumni.Apoi am mai spus o rugaciune,simpla, si s-a transformat in praf si pulbere si a scapat de el. Celalalt a fugit si nu am mai facut nimic.Acest vis chiar daca nu pare a transmis fizic foarte multe sentimente.Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Te-ai gandit prea mult la chestiuni legate de religie si demoni. Fa o pauza, fa ceva relaxant care sa-ti ia gandul de la astfel de chestii si o sa-ti revi.
Si eu am avut fel si fel de vise...asta e, la ce te gandesti, aia visezi, nu ai ce sa faci decat sa te relaxezi si sa-ti iei gandul de acolo.
Succes!

13 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Programare mentala.
Povesti citesti, povesti vei visa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit si in vis si in realitate ceva de genul, nu chiar atat de dur, dar destul de inspaimantator, si tot cu rugaciunea Domneasca am scapat.da tu vad ca ai cautari de demoni spirite si filme horor.pai e normal ce ti se intampla fiindca in biblie scrie; cauta si vei gasi.acuma daca te-au gasit demonii, nu-ti mai place? stai la barfa cu ei.

| SuNaM explică (pentru anonim_4396):

Eu as dori sa vorbesc cu tine in particular sa iti explic anumite lucruri.Ca sa nu mai spui ca eu ii caut! Daca imi poti spune cum sa te contactez, imi poti trimite mesaj privat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuNaM):

Ma spirite lup? nu imi place sa lungesc vorba. cine sta in intunerec, se va bucura de cei ai intunerecului, si cine cauta lumina, nici nu trebuie sa o caute mult fiindca este sus si toti o vad.a si strigat tare.ca sa fie auzit; EU SANT LUMINA LUMII.nu insamna ca daca vei deveni crestin ori credincios vei visa doar ingerasi pufosi, si bucalati.dar gandurile omului cel nou vor fi si ele pe drumul spre innoire, si visele la fel.

| SuNaM explică (pentru anonim_4396):

Mai Jorpalule, nu inteleg un singur lucru la tine...de unde iti iei doza asta de egocentrism de ai ajuns sa ma judeci.Nu sunt eu cel mai Sfant,dar ma straduiesc,asa ca daca nu sti exact povestea si de ce vin aceste duhuri necurate la mine,te rog frumos sa nu ma judeci pentru ca din cate vad dai citate biblice iar Mantuitorul spune:"Nu judecati ca sa nu fim judecati" si ar trebui sa ne aducem aminte si de pilda paiului si barnei,pe care sunt convins ca le stii asa ca daca te crezi un crestin asa de bun, care respecta toate legile Domnului eu ti-as mai da un sfat, pentru ca un sfat, bun, este mereu binevenit:Mai lucreaza la smerenie!

| SuNaM explică (pentru SuNaM):

Aroganta,nu egocentrism..greseala mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuNaM):

Bine ma lupache.ti rog sa ma ierti ca ti-am giudecat.ori ca ti-am suparat cu cuvinte rele spre indreptare.ma smeriesc si, ma retrag in umila me fiinta, rugandu-ma...

| SuNaM explică (pentru anonim_4396):

Ce indreptare, daca nu stii ce se intampla de ce vorbesti? De unde stii ca este vina mea? Judecare iar, si inca ceva:esti cumva preot sau monah sa imi dai indreptare? Si stai linistit ca nu sunt suparat pentru toate prostiile de pe internetwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuNaM):

Ar trebui sa hii suparat ma lupache fiindca orice gand e o dorinta si pacatul incepe cu gandul,iar gandul e enerjie pura,bine ar hi sa hie si pozitiva,iar de raspuns o vom face pentru orice cuvintel aruncat la plesneala, din gura, pe ternet ori pe hartie fiindca si deoarese are efect bun ori rau asupra selorlanti, si trebuie sa avem mare grije la orice gogaim pacilisea mai lupule, mai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuNaM):

Auzi lupache? am auzit ca lumea sa invarte in giurul soarilui, spri marile regret al celora cari credeau ca lumea sa invarti in giurul lor.

| SuNaM explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca eu unul cel putin incerc sa fiu cat mai anonim, nu sunt genul caruia imi place sa fiu in centrul atentiei! Si nu cred ca intrebarea mea face vreun rau!

| wEeEk1d a răspuns:

Pentru Jorpalul, daca tu crezi ca asta s-a intamplat in realitate. Fara sa te ofensez intr-un fel, consulta un medic specialist sau renunta la substante interzise.

In legatura cu visul, nu trebuie sa insemne ceva, pana la urma este doar un vis si atat. Problema intervine cand incepi sa vezi asta in realitate. Daca asta se intampla, iti ofer acelasi sfat prietenesc ca lu Jorpalul.

| julesmaria a răspuns:

Ce-ai fumat? Nu de alta, da vreau si eu.
Acuma serios, visezi ceea ce te intereseaza.