| Lyndsey a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand femeia are acele probleme... nu are voie sa intre in biserica penticostala?happy

49 răspunsuri:
| nice67 a răspuns:

De obicei nu prea, dar poti sa stai mai la sfarsitt nu in fata.

| mgtow a răspuns:

In nici-o biserica nu are voie.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ar fii nedrept, pana la urma zeul cresitn a creat-o asa.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

In Biserica Ortodoxa nu ai voie, deoarece prin hotarare la Sinoade, insa in bisericile acestor secte ai voie orice.

| danteewerr a răspuns:

Tu crezi că Dumnezeul Creatorul UNVIRESULUI care te-a făcut pe tine cum a știut EL mai bine care te-a clădit după mintea și imaginația SA, tu crezi că pe Dumnezeu il interesează dacă ești tu pe roșu sau nu? Dacă tu consideri că Dumnezeu inseamnă acel păstor care minte și vă manipulează psihologic, atunci iți zic că dumnezeul tău este acel păstor, și nu Dumenzeul Creatorul UNIVERSULUI CEL ATOT PUTERNIC. Asta in cazul in care chiar ar fi să există Dumnezeu cu adevărat. Cel mai bine pentru tine este să nu-ți imbuibi capul cu toate timpeniile spuse de păstorii din bisericile neoprotestante findcă vei sfărși cu o viață plină de probleme. Fugi de acolo căt mai poți și dacă ești o fată credincioasă trăiește cu frică de DUMNEZEUL CEL ATOTPUTERNIC și incearcă să nu devii o sclavă nici a vreo-unui bărbat, si nici a vreo-unei biserici din astea care vor să manipuleze lumea. Fi a LUI DUMNEZEU ȘI DOAR ATIT. Incearcă să nu o ajungi curvă de cartier incearcă să nu ajungi o ipocrită mincinoasă băfitoare, și lasă treaba asta cu ce zice lumea dacă ești tu pe roșu sau nu. Tu crezi că pe Creatorul Universului care te-a clădit pe tine celulă cu celulă, și care este mai inteligent decăt ori ce făptură, crezi că il va deranja vreo dată că tu ești la menstruație? Of fetițo imi pare rău de tine sincer!

| BogdaneluluI a răspuns (pentru nice67):

A spus biserica penticostala.
N-au biserica. Ei au casa de rugaciuni, din cate stiu.

| nice67 a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Ok, daca l-a noi nu e permis e posibil si la ei la fel eu de unde sa stiu... cine au o asemenea religie ar trebui sa stie. sad

| DyNo a răspuns:

Intr-o biserica ortodoxa nu ai voie, si in unele biserici care ale unor secte.
Dar cine poate stii ca o femeie/fata are menstruatia in aceea zi, cand este la biserica?
Oricum, este inca o dovada care denota misoginia judeo-crestinismului.

| rocco09 a răspuns:

Are voie!

| aliceinchains a răspuns:

Da, aşa e, nu are voie să intre în Biserică. Oricum, ideea asta mi se pare una extrem de aiurea, se consideră că e "murdară" şi că nu poate intra.
Mai bine nu te mai duce deloc la biserică, e pierdere de timp şi-aşa. Ai fi uimită să afli câte superstiţii din astea idioate sunt. Şi evident, creştinii cred tot.

| EmaS a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Chiar orice? Nu te temi ca vei da socoteala de orice cuvant spus?

| BogdaneluluI a răspuns (pentru nice67):

De ce ai mai raspuns, daca nu stii?
Sa induci in eroare?

| Miauti a răspuns:

Aceasta regula se aplica in vechime deoarece... tampoanele se realiza din lemn si scame... biserica sau alte temple religioase interzicea femeia in acele locati car era in perioada M.

Acum acestea au evoluat. asta inseamna ca si regula s-a schimbat sau trebuie schimbata.

| ramona30 a răspuns:

Femeia nu are voie sa intre in nicio biserica fiindca se poate prosti. Prostia e o boala molipsitoare si in biserica e focar de infectie. laughing))))

| RAY a răspuns:

Eu am auzit ca cand ai probleme de alea nu ai voie sa te vezi ca pastorul

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Prietenul tau imaginar sa inteleg ca arhiveaza mesajele de pe TPU cat de irationala poti fi

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Unde era omul rational, perfect?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Dar unde e ema cea rationala a existat vreodata?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Da,iata-ma,priveste-ma!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Cred ca ema cea rationala a murit de mult, nu te pot privi ca este departe

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Deschide ochii!

| Lyndsey explică (pentru danteewerr):

Si mie de tine, sincer!

| Lyndsey explică (pentru aliceinchains):

De ce este o pierdere de timp? Dumnezeu a zis sa mergem in casa lui sa ne rugam.

| Lyndsey explică (pentru OOOLEOOO):

Eu am vrut raspunsuri adevarate si sa raspunda cine stie... Nu ma intereseaza pe mine ce ar fi trebuit sa fie sau ce ar fi normal sa se intample.

| Lyndsey explică (pentru OOOLEOOO):

Va multumesc tuturor... 21 de raspunsuri si nici acum nu stiu daca ai voie sa intri in biserica la penticostali.thinking

| danteewerr a răspuns (pentru Lyndsey):

Inseamnă că este greu cu tine dacă incă nu te-ai decis! Off greu cu tine! Imi pare rău de tine sincer! Și apropo, nu mă mai plagia, fii și tu originală, incearcă și tu să-ți pui capu la contribuție pentru a da un răspuns! Ori iți este lene și să găndești? Și dacă ai probleme hormonale este bine să mergi să ți le rezolvi!

| Lyndsey explică (pentru danteewerr):

Te insotesc...

| Lyndsey explică (pentru danteewerr):

Citeste si tu raspunsurile pe care le-am primit si spune-mi si mie, daca esti atat de destept/desteapta.happy

| Lyndsey explică (pentru danteewerr):

Spune-mi si mie ce sa inteleg*.

| danay72 a răspuns:

In Vechiul Testament, femeia nu avea voie sa mearga la templu in perioada menstruatiei, dar odata cu venirea lui Isus, nu a mai fost aceasta directiva.Romani10:4