| EmaS a răspuns:

Bineanteles ca da.Fiul va avea natura Tatalui. Daca Tatal este Dumnezeu atunci cu siguranta ca si Fiul este Dumnezeu.Eu cred in trinitate. Dumnezeu-Tatal, Dumnezeu-Fiul si Dumnezeu-Duhul Sfant.http://www.youtube.com/watch?v=V4yGhtN1yLk

Dumnezeu sa te binecuvanteze!

| anonim4565 a răspuns:

Da! face parte din Sfanta Treime:Tatal, Fiul(Isus)si Duhul Sfant.

| Sarah15is a răspuns:

Da! Sa-ti explic de ce: Dumnezeu, Iisus Hristos si Duhul Sfant sunt trei persoane si o singura fiinta.

Răspuns utilizator avertizat