| Narfundo a întrebat:

Esti de acord cu mine cand spun ca muzica nu are ce cauta in viata unui om fericit?!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desi muzica face parte din noi la propiu

27 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, muzica bisericească te deprimă de cele mai multe ori. Adică ai văzut câți oameni plâng pe „Veșnica Pomenire".

| Narfundo explică (pentru FucktheSystem):

Am vazut multi care si rad pe melodia aia.Cu toate astea stiu ca iti ofera o stare de disconfort o mel ca aia.Eu zic totusi de melodiile obisnuite.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Narfundo):

Dacă ești fericit în adevăratul sens al cuvântului nu mai ai nevoie de nimic. (asta se aplică până ți se face foame și devi nefericit)

| William a răspuns:

Nu.

| shadovv a răspuns:

Nu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu.

NOname
| NOname a răspuns:

Ha?

| 4b a răspuns:

Fara muzica sunt cel mai nefericit om de pe lume...

| RAY a răspuns:

Eu nu as putea sa traiesc fara sa ascult muzica, e o dependenta la care nu pot renunta, muzica ma face fericit, muzica imi aminteste de perioada cand eram in pestera si ne inclazeam la foc si ne uitam uni la alti

| Narfundo explică (pentru RAY):

Cu toate acestea! Daca te-ai rataci in munti si ai fi obligat sa traiesti 30 de zile din vanat si din apa raurilor, ai mai avea dupa aia nevoie de muzica? Cum ar mai privi un tip ca tine viata?!

| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

As canta singur, as auzi cum canta pasarile peste tot in natura sunt sunete placute

| Narfundo explică (pentru RAY):

Deci viata este o muzica, la ce mai e nevoie sa o condimentam noi? Ne-am ingrasa intr-un final" nu?tongue

| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

Tu nu stiai ca in interiorul atomilor sunt quarci ce vibreaza? totul e muzica

| Narfundo explică (pentru RAY):

Nu m-am gandit la asta. Poti da niste exemple?

| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

Eisntain i placea sa cante la vioara ciudat e faptul ca niciodata nu a acceptat cuantica si spune dumnezeu nu se joaca cu zaruri lumea cuantica e o lume imprevizibila unde totul vibreaza si doua lucruri sunt in acelasi timp e ca cand dai la maxim o boxa si pui doua pene sa vezi ca vor sari

| Rebecca009 a răspuns (pentru RAY):

Ce prostii indrugi acolo? laughing Cred ca nici tu nu ai inteles ce ai scris acolo...

Ps: se scrie Einstein

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Narfundo):

Desi muzica face parte din noi la propiu

| Mădă0611 a răspuns:

Cum să fii fericit fără muzică? laughing There is no life without music.

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu sunt de acord, cum a zis si ray muzica e parte din viata noastra fieca esti fericit sau fie ca esti trist. PS: Nu ar fi trebuit sa pui intrebarea la categoria muzica?

| Loora a răspuns:

Nu vad de ce un om fericit nu ar asculta muzica. Chiar nu are nici o logica. Muzica nu afecteaza cu absolut nimic un om fericithappy! Dimpotriva, il binedispune...happy

| andreiflorescu a răspuns:

Nu!

| ZeitaSuprema a răspuns:

Nu,muzica te linisteste si mai mult ..cu toate ca esti fericit.

| buturugas123321 a răspuns:

Muzica nu are ca cauta din viata unui om fericit, exceptand muzica religioasa sau clasica, eu numai de asta ascult