| usuk a întrebat:

Evrei sunt urati din cele mai vechi timpuri. De ce?

11 răspunsuri:
| William a răspuns:

Atunci cand ii urasti pe toti, toti te vor ura, iar jidovii urasc toti ne-evreii.
http://cahalul.wordpress.com/2010/09/10/citate-din-talmud/

| Mădă0611 a răspuns:

Ca se cred ceea ce nu sunt.
"Numai evreii sunt oameni, ne-evreii nu sunt oameni, ci animale"
"Ne-evreii au fost creati pentru a le servi evreilor drept sclavi"
"Ne-evreii trebuie nimiciti mai cu sarg decat porcii bolnavi"
"Orice evreu poate sa distruga un ne-evreu prin minciuni si sperjururi." extrase din Talmudul lor "sfant".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce faci "domne" ti-ai facut 2 conturi sa respunzi de 2 ori mai multlaughing, sau simpla coincidenta userul de sub tine

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un singur cont, Talmudul e la fel pentru toata lumea.

| Furculingură a răspuns:

Şi chinezii sunt urâţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica l-au omorat pe isus.

| ubox7007 a răspuns:

Sincer acuma, uitate in orice carte de istorie despre evrei dinaintea venirii lui Iisus, nu ca as fi eu foarte crestin (dar Iisus spunea ca toti oameni sa fie egali, evreilor nu le-a convenit... asta spune ceva) si cei care inca practica iudaismul si astazi cam tot asa sunt... (asta e parerea mea, nu vreau sa generalizez, mai intai nu am sa judec ci am sa cunosc persoana, dar asta nu ma impiedica sa am o prejudecata pe care oricum o tin pentru mine sau pentru cine ma intreaba de ea, dar nu actionez dupa aceasta judecata)

| Mădălllinna a răspuns:

Eii... fiecare este frumos in felul lui tongue
Fiecare cu frumusetea lui.

| Mădălllinna a răspuns:

Eu nu ii urasc tongue si nu cred ca sunt cei mai urati tongue

| Mădălllinna a răspuns:

Limba romana... are multe intelesuri happy