| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Exista pe aici oameni religioși care cred ca extraterestrii sunt de fapt demoni? Eu cred că este invers doar ca atunci oamenii nu știau cum sa explice!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uni din noi pomeniți pe Satana mai mult că pe Iisus

| J0B0MAT a răspuns:

Deci că demonii sunt extratereștrii și extratereștrii sunt demoni. Da, dacă demonii nu sunt pe pământ sunt extratereștrii, bineînțeles, ca orice alte lucruri/ființe din afara pământului.
Dar eu cred totuși că demonii sunt pe pământ, măcar unii dintre ei.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru J0B0MAT):

Dar tu ești religios, de ce?

| J0B0MAT a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Mă mai duc la nunți, botezuri, înmormântări, lumină.
Dar eu cred mai mult în existența unor forțe, energii, planuri, dincolo de puterea noastră de percepție.

| EestiSodalane a răspuns:

Da, daca crezi ca ai vazut un extraterestru ori ai halucinații ori ai vazut un demon.

| IonelFlorianUrzica explică (pentru EestiSodalane):

Dar tu ce dovezi ai ca extraterestrii sunt de fapt demoni?

| EestiSodalane a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

La fel de multe dovezi precum ai tu ca extraterestrii sunt adevarate fiinte biologice. E o interpretare.

| T0Teu a răspuns:

Eu nu cred in extratereștrii

| IonelFlorianUrzica explică (pentru T0Teu):

Dar crezi in Rai si Iad?

| T0Teu a răspuns (pentru IonelFlorianUrzica):

Da, normal

| IonelFlorianUrzica explică:

Nu înțeleg ce spui