| Gaia a întrebat:

Guess who's back, back again
Gaia's back, tell a friend
Guess who's back, guess who's back?
Guess who's back?

Bun, acum... sa trecem la treaba. Am zis sa intru de curiozitate pe aici, sa vad ce intrebari se mai pun si am vazut niste raspunsuri date de Steregoi.

This will be fun.

1 - "Unele animale sunt mai neagresive sau neagresive pentru ca sunt mai indiferente la prostiile si pacatele omului."

Sa inteleg ca unele animale sunt constiente de "prostiile si pacatele omului" doar ca aleg sa fie indiferente? O ard zen?

2 - "este posibil ca Dumnezeu droga animalele cu un fel de morfina ca sa nu simta durere cand mureau"

Priceless.

3 - Dupa ce i-a extras coasta Dumnezeu i-a facut coasta la loc.

Pai si atunci ce rost a mai avut "operatia"? Putea pur si simplu sa creeze din nimic o coasta identica fara sa mai fie nevoie sa-l anestezieze pe Adam cu 100mg de "somn profund".

4 - "Inainte de pacatul lui Adam si Eva nu exista durere"

Pai atunci ce rost mai avea morfina de mai sus administrata de Dr. God?

5 - "Adam [...] vedea animale moarte prin gradina Edenului"

Dar mirosul specific exista?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bun venit

| Steregoi a răspuns:

3 pentru ca femeia sa spuna mereu ca esenta ei e din barbat

4 nu exista durere pentru ca morfina isi facea efectul

5 mirosul specific exista si Adam ocolea acele locuri si mirosuri dupa ce vedea si simtea acele mirosuri. Mirosea o floare si uita de acele mirosuri.

| Gaia explică (pentru Steregoi):

Deci pana la urma exista durerea doar ca era mascata de morfina.

| Steregoi a răspuns (pentru Gaia):

Ce importanta mai are?

| mudokins78 a răspuns:

Esti pe val!
Go!