| anonim_4396 a întrebat:

De curand am fost la o biserica in Bucuresti si m-am dus sa aprind niste lumanari. Atunci cand am aprins la vii, la unele persoane a inceput sa-mi tremure mana. Inseamna ceva anume sau sunt eu paranoica? laughing) Iar la mortii, dupa nici un minut de cand aprinsesem lumanarea, aceasta a cazut si s-a stins. Cineva mi-a spus ca se zice ca daca se stinge lumanarea blah blah inseamna ca cineva o sa moara. Este adevarat? Nu stiu daca sa cred in superstitiile astea sau nu...

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate fi un inceput de Parkinson.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Sunt doar superstitii. Nu exista asemenea chestii. Gestul tau insa a fost frumos.

| corinelmik a răspuns:

Nu mai crede in superstitii! Crede in Dumnezeu!

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru corinelmik):

Care Dumnezeu?
Cel din VT este inventat de evrei.
Iisus s-a nascut evreu si a murit tot evreu.

| corinelmik a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Pff unul singur e nu sunt mai multi Dumnezei.

| gepitagep a răspuns:

Mai mult ca sigur esti paranoica, adică vreau sa spun ca esti singura persoana de care aud ca i s-a intamplat asta sau pot fi anumite semne pe care ar trebui sa le iei in calcul, daca as fi in locul tau as incerca sa fiu mai atent la ce se petrece in jur, dar poate fi si o coincidenta, poate ai avut emotii cine stie.