| simiiii a întrebat:

Heii! Care imi puteti oferi si mie informatii despre "Illuminati" ce inseamna, implica, cum mai poti iesii daca intri in asa ceva si restul? Wikipedia ascunde vederii intr-un fel sau altul ce ma intereseaza pe mine. Concluzionand nu ma intereseaza raspunsuri date din Wikipedia! Multumesc frumos! [ dau funda de-aia laughing ]

Răspuns Câştigător
| NeimaginabilA a răspuns:

Rainman, New World order
Astea 2 cuvinte sunt foarte populare si nu stiam de ce, Illuminati este o organizatie destul de veche...si ca si prin minune a supravietuit pana astazi infectandune cu muzica lor de 2 bani.

8 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

''Soarta planetei este in mana unor oameni numiti illuminati'' -Babaman

| Purec a răspuns:

"Iluminati sunt o organizatie secreta ce are ca scop controlarea si dominarea lumii din umbra!"

La ce bun sa domini lumea "din umbra"? Eu daca as putea sa domin lumea, as face tot posibilul ca dominatia mea aspra lumii sa fie facuta cunoscuta peste tot.

Parerea mea: Doar o conspiratie cretina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google sau pe youtube ingerul digital 1 si 2

| Raynn a răspuns:

Presupusi oameni care conduc lumea din umbra. Desigur totul este o teorie a conspiratiei si multi nu o vor lua in serios. Personal cred in anumite parti la teoriei, dar nu in cele cum ca ar fi satanici si influenteaza videoclipurile doar ca sa apara 666 de exemplu.

| simiiii explică:

Multumesc mult tuturor. Mi-ati fost de ajutor. Am considerat raspunsul lui NeimaginabilA castigator, deoarece mi-a oferit acele 2 cuvinte, de care nu stiam.

| MhPnr a răspuns:

Illuminati are legătură cu satan, oameni ascunşi în umbră oameni răi, satanişti. happy dă un search pe google " demascarea industriei muzicale ". Fundiţă puppy dog eyes?