| IonelPacate a întrebat:

Help! Cum fac sa ma dezabonez de la dumnezeu si sa ma inscriu la vechii zei greci? In special la Afrodita si la Eros! Degeaba ma iubeste chipurile Isus, eu vreau sa ma iubeasca astia, ca sa-mi gasesc perechea! ???? Acus fac 18 ani si nimic. niciun prince charming la orizont ????‍♀️ Sugestii?

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

El nu aboneaza pe nimeni cu forța, fara credita botezul ramane o simpla baie. Eros si Sfodira sunt simpli demoni, creaturi cazute, cu care e drept ca te poti alia in rebeliune față de Creator, dar pentri o relatie, o casatorie fericita e mult mai bine sa xeri ajutorul Celui ce ne-acreat cu mugala si incatare pe fiecare in parte.

| RAY a răspuns:

Cica ai fost in iad si cica tea salvat iisus, dar tu nici nu existai dar tea salvat

| anonimg a răspuns:

Ne pierdem repede credința.
Un capitol din Biblie in fiecare zi, ne va fi de mare ajutor.

| FreddieM a răspuns:

Credința este o alegere și este opțională.
Alegi pur și simplu o altă religie sau credință cu toți zeii ei, dintre cele peste 4000 de grupuri religioase existente pe planeta.
Cheers

| KovacsB a răspuns:

Esti dezabonat deja.
La cat esti de fraier sa nu ai o prietena la 18ani de te-ar vrea un zeu pe langa el?

| EestiSodalane a răspuns:

De ce-ti trebuie un "prince charming" Ionele? Ești gay?

| T0Teu a răspuns:

Perechea e mai importanta decat Isus? El a murit pentru tine ca sa te salveze din IAD. Efectiv ti a dat sansa sa scapi de un chib vesnic ca sa ajungi in rai, sa te bucuri o vesnicie alaturi de El. Care alt om a mai murit pentru tine? Nimeni. Nimeni nu te iubeste si nu o va face mai mult decat te iubeste Dumnezeu. De ce sa alegi niste zei falsi, care nu exista, pentru a tu gasi asa zisa pereche? Crezi ca Dumnezeu nu iti poate aranja un viitor frumos alaturi de cineva? Trebuie sa apelezi la ceva ce nu exista?

| RAY a răspuns (pentru T0Teu):

Pai cum a ajuns in iad?

| T0Teu a răspuns (pentru RAY):

Cand am zis ca a ajuns in iad? laughing

| RAY a răspuns (pentru T0Teu):

în 2 August | T0Teu a răspuns:
Perechea e mai importanta decat Isus? El a murit pentru tine ca sa te salveze din IAD.

| T0Teu a răspuns (pentru RAY):

Da, ca sa te salveze din iad. Adică sa nu mai ajungi in iad. Tot nu vad unde am spus ca Domnul Isus a mers in iad

| RAY a răspuns (pentru T0Teu):

Daca nu a fost in iad cum la salvat,ai fii putut scrie il va salva din iad =la modul viitor, ceea ce tu nu esti in masura sa stii, nici iisus nu stia sfarsitul dar te pomeni ca stii tu, tu nu sti nici de viitorul tau, mandria e pacat capital si a duce pe dumnezeul in ispita, tu vezi de credinta ta

| andreiadrian03 a răspuns:

Allah sa te binecuvanteze! Haz de necaz.