| Rocker4Ever a întrebat:

de ce este important sa ne rugam Duhului Sfant?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ne rugam Duhului sfant, pentru ca acesta, sa ne insoteasca tot timpul, sa ne ajute sa ne indrume in viata, pentru a nu pacatui.

| Rocker4Ever explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| Alexandrelu a răspuns (pentru Rocker4Ever):

Dacă nu te grăbeai cu funda, te ajutam eu mai mult. Problema cu site-ul acesta este că majoritatea dau răspunsuri la primii sosiți, fără să se gândească la faptul că se pot da răspunsuri mai bune care merită mai mult.

| Esperança a răspuns (pentru Alexandrelu):

"Cine poate să facă un bine şi nu-l face, săvârşeşte un păcat"
Dacă pe tine o fundă virtuală te opreşte din a ajuta un om atunci înseamnă că trăieşti degeaba şi credinţa ta este zadarnică!
Nici nu vreau să mă gândesc cum reacţionezi în viaţa reală când ţi se cere să faci un bine şi nu ţi se dă nimic în schimb.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca El ne da putere sa traim dupa voia lui Dumnezeu.Biserica cu ajutorul Duhului Sfant se inmultea.

| muffy1 a răspuns:

E cam subapreciat si macar asa se mai simte si el bine
auzi doar doamne fa aia, doamne ajuta cu aia, nu prea auzi duhule sfant vino in ajutor sau ceva
de plictiseala a ajuns sa bantuie case si hoteluri vechi, apare la discovery la emisiunea haunted

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca trupul nostru este un templu pentru duhul sfant. daca nu este un locas al poftelor,abuzurilor si al pacatelor. duhul va salaslui in acest templu iar tu nu vei mai pacatui, fiindca roadele duhului nu sant pacate, iar tu vei trai in trup, ingereste, inca de aici de pe pamant.

| Rocker4Ever explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da un raspuns mai de clasa a v-a? Multumesc!