| Dinustok a întrebat:

Hipopotamul are dantura de carnivor ( pradator ) si e ierbivor.

Hipopotamul are dinti lungi si mesteca iarba. Leul poate manca iarba. Hipopotamul nu rumega. In Biblie scrie ca leul va manca paie ca boul. Asa va fi?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de exemplu eu sunt pe cale să devin raw vegan.
Așa că acele vremuri cu paie au început.

| Dinustok explică (pentru sadrian46):

Inseamna ca profetia se implineste in cazul tau. Ai fost leu. Deci Biblia e adevarata.

| relian a răspuns:

Daca or sa dispara toate animalele tot ce se poate sa se apuce si de iarba laughing Si cine spune ca un ierbivor ar trebuie sa rumege, tu? Iepurii rumega? esti praf laughing

| Dinustok explică (pentru relian):

Iepurii nu mananca iarba ca hipopotamii.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru mine de 12 ani au început acele vremuri.

| Panamax a răspuns:

La cate rahaturi sunt scrise in cartea aia de povesti, ce mai conteaza unul in plus?

| Dinustok explică (pentru Panamax):

Hipopotamul are dantura de pradator si e ierbivor.