| anonim_4396 a întrebat:

Http://ateismulroman.forumgratuit.ro/

am o propunere pentru ateii vreau ca eu impreuna cu iei in viitor sa facem o biserica" ateista in Romania voi ce parere aveti?
Nu vreau sa va bateti joc(credinciosii)
Vreau seriozitate!
Multumesc mult!
Sa aveti o zi buna :)

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...un loc de fumat pentru nefumători?

Genial, frate! Sigur eşti ateu?

NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/g6zGK-XblGA

| Dreamer a răspuns:

Ateii nu cred in zei frate, deci nu au nevoie de biserici... eventual ne deschidem o shaormarie si un bordel si ne intalnim acolo noi astia, pacatosii!

| RAY a răspuns:

Ateismul e lipsa teismului deci a tot ce tine de teism inclusiv cladiri reci,da ar fi o idee buna intarnirile intre persoanele atee, agnostice cea ce se si intampla in unele orase, dar sa faci o cladire rece e o imensa prostie, vrei biserica du-te la teism nu la ateism, nu oricine s-a nascut sa fie ateu

| Mădă0611 a răspuns:

Faci ateismul dobandit (adica persoanele care au fost indoctrinare religios si au reusit sa se elibereze) de rusine.
Ateismul nu e o religie, deci nu are nevoie de biserici, nici macar intre ghilimele.

| ErrorFound a răspuns:

Ateismu inseamna viata libera, lipsita de doctrine. Tu vrei sa faci o doctrina din asta? straight face Incerci sa ne indoctrinezi dar in alt mod? Mai bine las-o balta, daca am vrea sa ne propagam ideile, am apela la conferinte, intelegere si bunavointa, nu biserici.

| HueyFreeman a răspuns:

Ia-te de mana cu aia de la Atheism+. Alti imbecili care vor sa transforme lipsa de dogme intr-o dogma.

| RAY a răspuns (pentru HueyFreeman):

Fiecare incerca sa isi transforme convingerile in dogme

| Kalla a răspuns:

Nu cred ca ateii vor fi de acord. Ei sunt pe cont propriu si o biserica stil crestin este cea ce vor sa evite.

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Problema este ca biserica de orice religie ar apartine este facuta sa te duca pe cai murdare la adevarul lor suprem.
Cum ar fi sa ma folosesc de minciuni si tehnici de manipulare ca sa fac o masa intreaga de oameni sa creada? Eu vreau sa fiu liber si nu sa imi bage cineva ceva pe gat deodata ce nu stim daca suntem creati de extraterestri sau evoluati. Poveste lunga oricum.
Explica copilului necunoscator ca hitler a fost bun folosind aceeasi tehnica si va putea jura toata viata lui ca asa a fost. Same *** si cu biserica.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si eu chestia ca cica am fi creati de catre extraterestri si ca zeii nu sunt altceva decat extraterestrii. ***si cu stiinta.

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Nu este stiinta, este teorie si libertate de gandire. Ai dreptul sa crezi in ce vrei tu atat timp cat nu bagi pe gat altora prin moduri necurate. Eu cred totusi ca zeul maimuta cu curu rosu are dea face cu aparitia noastra.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e amuzant laughing))

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost. straight face Ce te-ai face acum fara el. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce satana sa faci in aceasta biserica? parca ateismul insemna o viata libera din punct de vedere spiritual.
Chiar sunt curios, ce vrei tu sa faci in propria biserica? Bagi documentare la videoproiector despre big bang?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Fumam niste jointuri, mai discutam serios despre conserva aia gigant de pe tavan, si aia e, plecam acasa fericiti

| David98TM a răspuns (pentru anonim_4396):

In Marea Britanie sunt o multime de biserici ateiste laughing)

| anonim_4396 explică (pentru David98TM):

Si scrie la intrare "it increases your IQ"? laughing

| BlackSulphur a răspuns:

Biserica pentru atei...
Si cruci pentru musulmani, moschee pentru budisti. Ce zici de asta? Hai ca merge si un Zid al plangerii in mijlocul unui trib african, nu?

| JustSolutions a răspuns:

Tu vrei seriozitate cand publici o astfel de intrebare? ateistii sunt impotriva lui dumnezeu deci impotriva bisericilor sau tu vrei sai pui pe ateisti sa invete cum sa-si faca bine treaba big grin