| Nonono a întrebat:

Http://mihailandrei.wordpress.com/......-clopotei/

Nota: Dupa Cuvantul Domnului (biblia),vorbirea in limbi vine la pachet cu imunitate fata de veninul serpilor, asa era pe vremea Sf Apostoli…

"… în limbi noi vor grăi, Şerpi vor lua în mână şi chiar ceva dătător de moarte de vor bea nu-i va vătăma…"(Marcu 16, 17)

Sunt curios daca sectantii mioritici penticostali sunt si ei imuni. Pavel Rivis Tipei am inteles ca vorbreste in limbi straine (limba tiganeasca ), foarte bine, oare este imun si la veninul serpilor!?

Cica ei "vorbesc in limbi" ca apostolii. Pai daca apostolii erau imuni la orice otrava si venin, cum de pastorii penticostali au fost omorati de venin?

Ce explicatie este?

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Nu,pur si simplu sunt sarlatani.Chestia cu minunile a incetat dupa zilele apostolilor vezi la 1corinteni 13:8-11

5 răspunsuri:
| Kosuchin a răspuns:

Deci, e o metafora?

| Birjaru a răspuns:

L-a omorat dumnezeu care de fapt e ortodox si prin asta a aratat ca ortodoxia e adevarata religie. Macar aveti ce sa barfiti cu popa dupa slujba.

| Archdaemon a răspuns:

Explicatie:L-a muscat un sarpe si a murit.
Poate nu "vorbea in limbi" si era analfabet...

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei, in prezent adevaratii crestini nu mai vorbesc in limbi.Aceasta era necesar in secolul1 pentru ca atunci trebuia predicat la toti mesajul vestii bune, iar Biblia inca nu era completa. 1Corinteni13:8-10 arata clar ca au incetat pentru ca acum a venit ceea ce e complet.Iar Isus a spus ca in ultimele zile vor veni multi profeti falsi care se vor folosi de minuni, dar nu vor fi din partea lui.Matei7:15,21-23.Profetirea si vorbitul in limbi s-a incheiat cand s-a incheiat scrierea Bibliei, pentru ca tot ce trebuia sa se profeteasca pentru zilele nostre apare in Biblie.Iar vorbirea aceea in limbi nu e inteleasa de nimeni din auditoriu, ci doar de acea persoana.Atunci care e scopul, daca ceilalti nu inteleg nimic, cum sunt incurajati?

| raymusic5432 a răspuns:

Exista o explicatie sarpele era ateu