| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Il vad pe Gizaz la mine in baie. hypnotized

| monstrulet a răspuns:

Cu asa statistici sa te mai miri ca vezi cate-o biserica la fiecare colt de strada...

Apache
| Apache a răspuns:

Mai e ceva de comentat?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

4300 de religii. Însă la nivel de sub-secte, numa' creştinismul are 30000 (30 de mii!) de sub-secte şi moduri diferite de a-l vedea numai pe zeul iudeo-creştin!

| FucktheSystem a răspuns:

Iarăși o confirmare că țările cu mulți atei o duc bine iar cele cu populație majorita credincioasă o duc prost. De ce? Poi noi stăm să construim catedrale și biserici în loc de școli și spitale, că nu ne ajunge că deja aveam câte o biserică la fiecare colț de stradă și deât un spital sau două, cel puțin la mine în oraș am observat că numărul bisericilor e de multe ori mai mare decât cel al școlilor și grădinițelor care și așa sunt pline până la refuz.
Și totuși aș fi sigură că în românia nu sunt 98% creștini, cel puțin nu creștini adevărați, mulți mai ales din generațiile tinere cred de fircă, mereu aruncând în față Pariul lui Pascal care un creștin adevărat nici nu l-ar aduce în discuție.Eu am ajuns la concluizia că nici 50% din populație nu e creștină, numai pe site câți atei, agnostici dar și creștini falși văd, în viața reală văd că din ce în ce mai mulți prieteni devin atei și tot așa.
Oricum, ăsta-i un semn bun, poate la un moment dat nu o să imi fim cu atâția nai în urmă față de țările civilizate.

| gaby37 a răspuns:

FucktheSystem ma tu esti chiar prost/a ce legatura au bisericile cu Dumnezeu oameni care nu gandesc spun ca biserica e casa Domnului si alte tampeni in biserica se face bani in timp ce aia ling icoanele

| FucktheSystem a răspuns (pentru gaby37):

Treci și linge icoana, nu-ți mai pierde timpul online.