| the2k a întrebat:

Http://www.gandul.info/......e-10226031

Ar trebui sa ne traim viata dupa cum e scris in Biblie? sau ar trebui sa respectam egalitatea intre sexe? P.S. Sper sa nu se mai trezeasca careva destept sa raporteze intrebarea ca si pe cea de aseara...

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar trebui să respectăm egalitatea între sexe.

32 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns (pentru Bosorogul):

Iubitule, tocmai asta e problema, am citit foarte mult, lucru pe care nu pot sa il spun despre tine. Istoria religiilor e unanima in a-l desemna pe Sfantul Pavel ca fondator al crestinismului, nu pe Hristos. Doar ageamii inca cred ca Hristos e fondatorul propriei sale religii. Revendicarea Duhului Sfant e o asumare (neverificata si imposibil de verificat) pe care o face si Biserica Ortodoxa, si cea Catolica, si cultele protestante. Adevarata Biserica e cea APOSTOLICA. Sau tu inca crezi ca Biserica actuala si patrarhia, care promite viata vesnica daca donezi bani pentru Catedrala neamului, interzice serviciul religios in cimitirele private si canonizeaza cu usurinta pe toti intemeietorii de manastiri e vechea biserica apostolica, doar fiindca asa zice in Crez? Pastreaza-ti invitatiile de lectura pentru tine insuti, incepe cu scrierile patristice si termina cu istoria recenta a Bisericii.

Răspuns utilizator avertizat