| ErrorFound a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=nYFRv2IGRt0
Daca asta inseamna sa fi satanist ma declar convins pe viata.

16 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Noroc ca am memoria extrem de buna incat sa-mia duc aminte ca acele "fraze" spuse de cel din videoclip nici macar nu-i apartin, ci sunt fie dupa wikipedia, fie dupa alte siteuri. Pateeeeetic rau de tot.

Critica: mie mi se pare o dovada de grandomanie, un incult de promoveaza imoralitatea prin asa-zisele filmulete :"Satana Cartoons".

Trist este ca majoritatea crestinilor au inceput sa parafrazeze de la dansul anumite apelative si chiar JIGNIRI.

" Nimeni nu poate sluji la 2 stapani"

| ErrorFound explică (pentru Exilee):

Ce imoralitate frate? El a spus ca s-a documentat deci acele informatii ar fi normal sa fie de pe anumite site-uri informationale. El doar a prezentat conceptul publicului larg si a atras atentia asupra acestui subiect.

| Exilee a răspuns:

Deci sa inteleg ca-i dati dreptate acelei persoane? Deci consideri ca filmulete acelea pline de scarbe "satana cartoons" prezinta o mica urma de moralitate? Deci, sa inteleg ca se merita sa-i jignesti pe altii fara motiv, si inca jigniri chiar foarte grave ce au impacte negative sai n-au trecut abia nici amcar 2 luni si deja incep sa circule termeni ce provoaca rani. Trist.

| ErrorFound explică (pentru Exilee):

Am aflat de satana cartoons dupa ce ai pomenit de ele. Navigam pur-si-simplu si am dat de video-ul asta si mi s-a parut interesant. N-are legatura cu satana cartoons.

| Exilee a răspuns (pentru ErrorFound):

Dar el este "creatorul"

Răspuns utilizator avertizat
| ErrorFound explică (pentru Exilee):

Si ce? E o tara libera.

| Kalla a răspuns:

Multumesc pentru ca ti-ai zis parerea -.-"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta? este tanar are cancer si pareri strict legate de religie, satanism si altele discutate pe aci.io zic sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa traiasca o mie de ani.cat despre cele spuse de dansul sa-l asculte cine vrea si cine poate, o prelegere de genul asta poate tine orice OM care vrea si are intentia sa formeze un curent de opinie. important e samanatorul dar si unde cade samanta.el are de samanat.la noi samanatorul s-a nascut mai inainte de toti vecii.secerisul se va vedea.Pe al lui daca are cancer si nu se intampla o minune nu-l va vedea si nici nu stie cat de mare va fi.fiindca va face saltul cel mare si stii cum e; fiecare pasare pe limba ei piere.nu-l acuz dar nici aprob.el are cancer.eu nu.conform credintei mele, el va merge la Domnul.si eu.si voi.dar nici nu ne nastem toti odata, nici nu murim toti odata.asta e clar.si chiar se intampla.

| ErrorFound explică (pentru anonim_4396):

Faza cu cancerul era o gluma. Se vede ca nu stii mare chestie despre cancer(cand ai cancer iti cade parul din cauza tratamentului).
El a spus ca n-a facut acest video pentru a schimba parerea cuiva ci doar pentru a lamuri audienta cu privire la subiectul ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eror? daca el glumeste cu chestii atat de serioase, afla ca eu nu.si nu am nici o incredere in oamenii care umbla cu imbroboditul.ma bucur ca nu are cancer.iar parul cade doar daca faci tratament.chimioterapie.am cunostinte care au murit de cancer, si una care a facut tratament si a scapat de cancer, iar parul i-a crescut la loc.

| ErrorFound explică (pentru anonim_4396):

Mai sunt si oameni care nu pot fi seriosi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eror found? ai rade la o spazuratoare, cand vezi un om cu funia de gat, infiderent ce vina are, si sai strigi razand in hohote? ba ce fata de c.r ai? o sa-ti spun si bancu poate vreodata.e haios. oricum nu e bine sa vorbesti despre funie in casa spanzuratului.iar cacncerul inca e mortasl in cele mai multe cazuri.

| BlackSulphur a răspuns:

Asta inseamna sa fi satanist MODERN. Insa se conformeaza in mare si satanismului traditional.

| Dumniezău a răspuns:

Ca sa fii satanist in primul rand trebuie sa respecti legile satanice.Si in legatura cu enuntul tau, da, cam tot ce a spus la partea cu satanismul e adevarat

| Polonic1 a răspuns:

Pai chiar asta inseamna sa fii satanist.