| EmaS a răspuns:

Scrie Cuvantul lui Dumnezeu ca acei ingeri cazuti au vazut ca fetele oamenilor erau frumoase si au curvit cu ele.De aici ar fi rezultat acei uriasi.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru EmaS):

S-au descoperit si fosile.Deeeeci...ce reiese de aici?
Inca un argument pro Bibliei.Si inca unul tare de tot.big grin

| Robertofachiru a răspuns (pentru EmaS):

Aici sunt de acord cu tinehappy. Acei uriasi se numesc nefilimi.

| muffy1 a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))))) e cea mai tare chestie vazuta, m-am distrat enorm, super, chiar am ras, aveam nevoie
acu redevenind seriosi...de fapt nu pot..bahahahahaha, e genial filmuletul, absolut cretin si total opus istoriei, dar genial, imi place mai ales cum naratorul se abtine de a izbucni in ras cand zice chestiile astea.
am o nelamurire totusi, si nu prea inteles asta, primele bijuterii, fie ele bronz argint sau aur dateaza de cel putin 20 de mii ani ani. de ce nu au putut astia din filmulet sa spuna ca ingerul ala i-a invatat pe oameni cand au aparut bijuteriile, si nu acum cateva mii de ani cand erau ceva banal, asa, ca sa dea un aer de adevar
oricum, mersi, am ras, am glumit, mi-ai aratat in caz ca uitasem ca crestinii ce fac filmulete pentru youtube trebuie internati la sanatoriu si tratati pentru psihoze

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru muffy1):

Cat ai stat sa o gandesti si pe astarolling on the floor
Cine rade la urma, rade mai binerolling on the floor

| muffy1 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

O hai, doar ai pus filmuletul ca te amuza si radei de cat de tampiti sunt aia de acolo nu, adica din productie, hephilimfree company iti dai seama ca e plin de bullshit, auzi, uriasi,
doar nu crezi ca e ceva adevarat in el

| RAY a răspuns:

Adevarul e ca mi-a cazut ceva alb in cap cand stateam sub pom o fi vreun inger?

| Wøodenpints a răspuns:

Chiar crezi că-mi pierd 10 minute să mă uit la un căcat de care nu-mi pasă?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Wøodenpints):

Da pana la urma cine te pune? Du-te la magazin.

| iKronstadt a răspuns:

:)) Rectificare: nu este Sumerul cea mai veche civilizatie de pe pamant!
Edificare: http://www.youtube.com/watch?v=0eDq9v2JE3I
Poate ti se va schimba perceptia asupra anumitor lucruri;)

| Adbbmsh a răspuns:

Ciudat...

| Adbbmsh a răspuns:

Sau caca de inger.(porumbel) big grin

| gabriel31 a răspuns:

Cum a spus si EmaS, este vorba despre uriasi.interesant este ca a fost nevoie de un reportaj tv pentru a confirma existenta lor.inseamna ca asteptam urmatoarea emisiune, despre Dumnezeu, pentru a ne convinge despre existenta Lui?!?! e trist...