| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Imi poate spune si mie careva din ce motiv se nasc unii baieti homosexuali? S-a intamplat ceva la nastere, copilul sa fi fost blestemat de mama lui sau aici e mana lui Dumnezeu la mijloc, adica asa a vrut El sa fie, ori e copilul redus in gandire? Eu cred ca e de la mama copilului, adica ceva nu e "in regula" cu femeia.

Cine ma poate lamuri si pe mine ca sincer chiar nu stiu ce sa ma cred.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Sunt mai multe cauze=
=o cauză e respingerea sexualității propriului copil, adică așa cum ai zis, mama își dorește să fie allteceva decât sexul care e determinat deja de la concepție. Așteptările părinților și=n special ale mamai afectează duhul copilului, acesta se simte încă din uter respins în sexualitatea sa și apoi în mod subconștient va încerca să trăiască conform așteptărilor acestora privind sexualitatea sa
=o altă cauză poate fi răzvrătirea împotriva părinților care își iubesc copilul numai datorită faptului că e de sex masculin sau feminin, Un băiat iubit în mod special de tatăl său pentru că e băiat se poate răzvrăti împotriva preferinței sale pentru băieți
=abuzul homosexual e sursa ce mai comună
/dominarea maternă duce la homosexualitate și dominarea paternă poate duce la lesbianosm.Un băiat care e atât de dominat de mama sa încât alegerea unei soții ar putea fi consierată o dovadă de respingere față de mamă, poate sfârsi prin a=și căuta împlinire sexuală într=o relație cu alt bărbat.
Nu e mâna lui Dumnezeu, nu exisă nici o genă a homosexualității, la concepție e clară situația dacă ești bărbat sau femeie.De aceea chiar și la gemenii identici e posibil ca unul să fie pe urmă homosexual și unul nu. Dacă înțelegi cauzele, ierți persoanele implicate și alegi să accepți sexul primit la concepție te poți vindeca.Eu am văzut persoane vindecate în urma terapiei spirituale care au avut apoi familii fericite hetero.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru ania):

Eu sunt prost numai atunci cand vreau Eu sa fiu prost, MAMA e numai una dar tatal poate sa fie oricine.

38 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nimeni nu se naste homosexual, totul tine de PLACEREA individului, adica de pacat.

| Emazio a răspuns:

De ce intrebi specific pe baieti, si fetele si baietii se nasc gay din aceleasi considerente. Eu am inteles ca se nasc cu o problema in secretia a unor hormoni.
Si de ce este asta un blestem, blestem esti tu ca poti sa gandesti asa ceva. Si in nici un caz un gay nu este redus mintal, am citit texte sau ascultat muzica create de gay si sunt la fel de bune ca a cuiva heterosexual.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Emazio):

Uite ce e Emazio eu am intrebat pentru ca nu stiu prea multe lucruri, sa nu crezi ca am facut asta din rautate ca sa jignesc pe cineva, nu eu doar am vrut sa stiu pentru mine.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Emazio):

Eu am intrebat pentru ca nu stiu prea multe lucruri despre copii, atata tot, deci nu am spus-o ca sa jignesc pe cineva, ok.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa ti a zis popa la biserica? Sa te feresti de gay ca sunt blestemați sau ca sunt nascuti din femei blestemate? Ce gandire medievala poti avea.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru suntserios):

Uite, eu m-i-am spus parerea nu am vrut sa jignesc pe nimeni, ok. Am spus si eu asta pentru ca nu prea stiu.

| sierra1 a răspuns:

E cazul tău cumva?

| Digikey a răspuns (pentru sierra1):

Citeste-i ultimele intrebari si te convingi.Nu-ti vine sa crezi ce pot sa gandeasca unii.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru sierra1):

In intrebarea pe care am postat-o ti-se pare ca m-am referit cumva la persoana mea? Atunci de ce ma intrebi?

| sierra1 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

" Pricope_Marius_1997 a întrebat: din ce motiv se nasc unii baieti homosexuali? ...ca sincer chiar nu stiu ce sa MĂ cred"

Domnu', ia recitește-ți intrebarea și că poate n-ai proprietatea cuvintelor. Si atunci de ce mai intrebi?

| sierra1 a răspuns (pentru Digikey):

" în 18 Decembrie | Pricope_Marius_1997 a întrebat: ...nu stiu ce sa ma cred"

da, e foarte clar!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai arunci un ochi peste anatomie...

Ai auzit de liberul arbitru? Omul face ce vrea, chiar daca nu sunt de acord cu ei si pentru noi, poate ni se pare anormal asta, insa este ceva ce acea persoana a dobandit de-a lungul timpului. Daca ne-am intoarce in timp si am lua acea persoana homosexuala si am duce-o la o alta familie, sa creasca in alte conditi, ar fi capatat alte pareri si si-ar fi format o alta mentalitate despre lume. Acea persoana nu ar fi fost la fel ca cea dintr-o realitate paralela, drept urmare sunt sanse destul de mari sa nu fi fost homosexual, sa nu fi avut copii, caine, pisica, casa si tot ceea ce exista.

Si... nu este vorba de ce crezi tu, o zici ca si cand lucrezi intr-un astfel de domeniu si te afecteaza aceasta informatie foarte mult. Lasa-i sa faca ce vor, atat timp cat nu se leaga de tine.

| milan9 a răspuns:

Nu se naste nimeni "gay". Exista si oameni care isi creeaza deviatii (da, isi creeaza, NU s-au nascut cu ele) spre pedofilie sau necrofilie (si la alte deviatii induse contextual prin situatii nefericite- dar de nascut nu se naste nimeni cu ele)...

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Nu se naste nimeni "gay"."

Asa a declarat cu mana pe Biblie parintele Pomohaci?!
Sau ai vreo sursa credibila?

| Holiday a răspuns (pentru Irinel15123532):

Tu ori n-ai citit articolul, ori n-ai inteles nimic din el...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru milan9):

Mi-se pare mie s-au viata e de rahat, acum pe bune fara mist-o.

| Donsavas a răspuns:

Nimeni nu se naște cu o preferinta sexuală. Asta se dobândește in timp.
Homosexualitatea este doar o altă orientare sexuală, nu un blestem, păcat etc.

| SG1995 a răspuns:

Nu știu de gay, dar matale ești categoric "redus în gândire".

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru SG1995):

Fara suparare stimate domn dar chiar nu aveam nevoie de raspunsul tau nesimtit, deja am gasit un raspuns destul de bun si de logic bine explicat caruia i-am dat funda, o zi buna iti doresc.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru SG1995):

Si ca sa stii si tu ca eu am intrebat pentru mine ca sa stiu, pricepi. Si ca sa stii homosexualii sunt destul de periculosi mai ales in spatii inchise de astia imi e cel mai mare frica, iar tu repede ma jignesti si imi spui ca sunt redus dar tu nici macar nu sti lucrurile astea.

| Bizon95 a răspuns:

-unora le plac femeile GRASE
-altora le plac femeile cu sanii MARI
-femeile cu, corp subtire (de parca cineva le-a apucat de maini si de picioare, si le-a intins ca pe o guma de mestecat)
-unora le place sa faca sex in public, nu pe scena, totusi, dar in spatele unor paravane, unde pot fi prinsi, oricand
-unora le place sa faca sex cu nabadai (incatusari, latex, bice, etc.)
etc.

TOATE sunt preferinte sexuale, iar cand e vorba de gay, e acelasi lucru, este intr-adevar o deviatie insa nu e un lucru atat de anormal pe cat sugerezi tu

iar gay e NUMAI una dintre deviatii, sunt multe, multe, MULTE

https://www.google.com/search?q=deviatii+sexuale
dar mai ales:
https://www.alphadictionary.com/articles/philias.html

sper ca te-am oripilat indeajuns sa vezi ca nu numai gay sunt cel mai urat lucru in domeniu :P

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bizon95):

Si cica copii sunt o binecuvantare. Cred ca a fost beat ala care a ziso atunci.

| flixbuster a răspuns:

Era o chestie anecdotica: in legea Marii Britanii doar homsexualii erau condamnati, lesbienele nu pentru ca regina nu putuse sa conceapa/accepte ca doua femei ar face asa ceva.

Asa si tu cu baietii... fetele ce au? Sau la filme cu homo nu suporti sa te uiti dar la din alea cu lesbi da?

Lasa-i si pe 'mnezo si pe mama deoparte. Stiinta poate explica mult mai bine.

Din pacate, zilele astea stiinta a primit ordin pe unitate sa ne explice ca homosexualitatea este normala.

Nu, nu este normala - este o anomalie genetica. Natura nu este corecta sau incorecta politic. Ea este minimalista. Creeaza fiinte care au ca scop unic reproducerea, perpetuarea speciei. Un barbat atras de barbati sau o femeie atrasa de femei nu poate cotribui la acest deziderat astfel ca in mod necesar este o anomalie genetica. Neperpetuandu-se, anomalia dispare in mod normal singura. Reapare datorita legilor numerelor mari si erorilor care se produc in mod firesc in combinatorica genetica.

Restul e cancan.

Dincolo de stiinta si genetica, si homosexualii sunt tot oameni. Nu trebuie sa existe discriminare din cauza orientarii sexuale. Nu e un motiv de rusine sa fii homosexual. La fel cum ar fi foarte bine sa nu fie nici motiv de mandrie si sa facem parada din asta. Este ceva ce pur si simplu esti - la fel cum ai pielea alba, neagra, rosie, galbena sau maslinie.

| Nilsson a răspuns:

Nu există nicio dovadă că homosexualitatea este înnăscută, este doar o propagandă lgbtista menită să se greveze de responsabilitatea alegerii.

| adryang78 a răspuns:

N-are nicio legătură cu mama, cu Dumnezeu sau cu blestemele.
Homosexualismul din naștere este rezultatul unor tulburări hormonale.

| Irinel15123532 a răspuns:

NU. Este cea mai mare minciuna a oamenilor care isi cauta scuze pentru a-si justifica comportamentul, biblia spune ca nu exista o gena ''Gay'', numeni nu a crezut-o, pana cand s-a facut un studiu bazat pe ADN-ul uman.

https://www.digi24.ro/......ay-1180599

Nimeni, dar absolut nimeni nu se naste cu o orientare schimbata de cea normala, ci fiecare alege, este o alegere, nu ceva mostenit.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Irinel15123532):

Uite, Irinel macar spune-mi ce scrie in evanghelia lui Iisus despre copii? te rog frumos, fie ca imi explici pe scurt s-au in detaliu dar macar spune-mi ca sa inteleg o treaba.

Eu intreb pentru ca despre copii in general nu stiu prea multe chiar daca si eu am fost copil o data. Faza e ca de facut nu e problema, faza e ce fel de copil o sa iasa, aici e partea naspa. Una e sa ai un copil linistit (sufletist), alta sa ai un copil problema (dusmanos) si cel mai rau dintre toate sa ai un copil ce ti-o da pe la spate, intelegi tu.
Mantuitorul Iisus Hristos stia multe lucruri despre copii.

| sierra1 a răspuns (pentru Irinel15123532):

"biblia spune ca..."

altceva n-ai?

| DarthNiger a răspuns:

Suntem in secolul 21 si romanii tot cred in ''blesteme'' si alte rahaturi care nu au sens, un homosexual nu se naste homosexual, te nasti copil asa cum se nasc toti oamenii, treaba cu sexualitatea se stabileste de la varsta de 10 ani pana la pubertate, nu te nasti cu homosexualitatea, pur si simplu poti deveni homosexual, nu se stie exact nici pana in ziua de azi care este cauza exacta homosexualitatii, cea mai cunoscuta cauza ar fi cauza genetica.

| Holiday a răspuns (pentru DarthNiger):

"...nu te nasti cu homosexualitatea...cea mai cunoscuta cauza ar fi cauza genetica."

Wtf?!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru DarthNiger):

Am enumerat cateva aspecte pentru ca nu stiam exact de aceea am intrebat.

| DarthNiger a răspuns (pentru Holiday):

Ce e asa de wtf? tu te nasti homosexual inca de cand te-ai nascut? ai avut erectie de la varsta de 2 luni cand ai vazut barbati si nu stiam? am spus ca acest lucru se stabileste mult mai tarziu, majoritatea persoanelor devin homosexuali la varsta pubertatii, nu te nasti homosexual, nimeni nu se naste homosexual, iar cauza genetica nu este neaparat motivul pentru care devi homosexual, asa cum am zis nici pana in ziua de azi nu se cunoaste declansarea acestului lucru, ar trebui sa citesti tot comentariul daca chiar vrei sa intelegi ceva.

| DarthNiger a răspuns:

Suntem in secolul 21 si romanii tot cred in ''blesteme'' si alte rahaturi care nu au sens, un homosexual nu se naste homosexual, te nasti copil asa cum se nasc toti oamenii, treaba cu sexualitatea se stabileste de la varsta de 10 ani pana la pubertate, nu te nasti cu homosexualitatea, pur si simplu poti deveni homosexual pe parcurs in urma unor cauze, nu se stie exact nici pana in ziua de azi care este cauza exacta a homosexualitatii, cea mai cunoscuta cauza ar fi cauza genetica, dar mai sunt si alti factori care pot duce la homosexualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi că a fi gay e un blestem?
Pur și simplu așa se nasc ei. Așa cum tu te-ai născut cu o anumită culoare a ochilor așa și ei se nasc cu o anumită orientare. Homosexualitatea este biologică, nu e ceva ce poți alege, și ține de felul în care fetusul a fost expus în timpul sarcinii la anumiți hormoni. Gen, e un fel de dereglare hormonală. Și homosexualitatea s-a descoperit și la câteva sute de specii de animale, nu doar la oameni. Și pe animale nu are cine să le blesteme.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Pe mine ma sperie lucrurile astea.

| Xanor a răspuns:

Sa fii gay e o alegere