| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Imi poate spune si mie careva din ce motiv se nasc unii baieti homosexuali? S-a intamplat ceva la nastere, copilul sa fi fost blestemat de mama lui sau aici e mana lui Dumnezeu la mijloc, adica asa a vrut El sa fie, ori e copilul redus in gandire? Eu cred ca e de la mama copilului, adica ceva nu e "in regula" cu femeia.

Cine ma poate lamuri si pe mine ca sincer chiar nu stiu ce sa ma cred.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Sunt mai multe cauze=
=o cauză e respingerea sexualității propriului copil, adică așa cum ai zis, mama își dorește să fie allteceva decât sexul care e determinat deja de la concepție. Așteptările părinților și=n special ale mamai afectează duhul copilului, acesta se simte încă din uter respins în sexualitatea sa și apoi în mod subconștient va încerca să trăiască conform așteptărilor acestora privind sexualitatea sa
=o altă cauză poate fi răzvrătirea împotriva părinților care își iubesc copilul numai datorită faptului că e de sex masculin sau feminin, Un băiat iubit în mod special de tatăl său pentru că e băiat se poate răzvrăti împotriva preferinței sale pentru băieți
=abuzul homosexual e sursa ce mai comună
/dominarea maternă duce la homosexualitate și dominarea paternă poate duce la lesbianosm.Un băiat care e atât de dominat de mama sa încât alegerea unei soții ar putea fi consierată o dovadă de respingere față de mamă, poate sfârsi prin a=și căuta împlinire sexuală într=o relație cu alt bărbat.
Nu e mâna lui Dumnezeu, nu exisă nici o genă a homosexualității, la concepție e clară situația dacă ești bărbat sau femeie.De aceea chiar și la gemenii identici e posibil ca unul să fie pe urmă homosexual și unul nu. Dacă înțelegi cauzele, ierți persoanele implicate și alegi să accepți sexul primit la concepție te poți vindeca.Eu am văzut persoane vindecate în urma terapiei spirituale care au avut apoi familii fericite hetero.

38 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns (pentru Holiday):

Ce e asa de wtf? tu te nasti homosexual inca de cand te-ai nascut? ai avut erectie de la varsta de 2 luni cand ai vazut barbati si nu stiam? am spus ca acest lucru se stabileste mult mai tarziu, majoritatea persoanelor devin homosexuali la varsta pubertatii, nu te nasti homosexual, nimeni nu se naste homosexual, iar cauza genetica nu este neaparat motivul pentru care devi homosexual, asa cum am zis nici pana in ziua de azi nu se cunoaste declansarea acestului lucru, ar trebui sa citesti tot comentariul daca chiar vrei sa intelegi ceva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai arunci un ochi peste anatomie...

Ai auzit de liberul arbitru? Omul face ce vrea, chiar daca nu sunt de acord cu ei si pentru noi, poate ni se pare anormal asta, insa este ceva ce acea persoana a dobandit de-a lungul timpului. Daca ne-am intoarce in timp si am lua acea persoana homosexuala si am duce-o la o alta familie, sa creasca in alte conditi, ar fi capatat alte pareri si si-ar fi format o alta mentalitate despre lume. Acea persoana nu ar fi fost la fel ca cea dintr-o realitate paralela, drept urmare sunt sanse destul de mari sa nu fi fost homosexual, sa nu fi avut copii, caine, pisica, casa si tot ceea ce exista.

Si... nu este vorba de ce crezi tu, o zici ca si cand lucrezi intr-un astfel de domeniu si te afecteaza aceasta informatie foarte mult. Lasa-i sa faca ce vor, atat timp cat nu se leaga de tine.

| Nilsson a răspuns:

Nu există nicio dovadă că homosexualitatea este înnăscută, este doar o propagandă lgbtista menită să se greveze de responsabilitatea alegerii.

| SG1995 a răspuns:

Nu știu de gay, dar matale ești categoric "redus în gândire".

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru SG1995):

Fara suparare stimate domn dar chiar nu aveam nevoie de raspunsul tau nesimtit, deja am gasit un raspuns destul de bun si de logic bine explicat caruia i-am dat funda, o zi buna iti doresc.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru SG1995):

Si ca sa stii si tu ca eu am intrebat pentru mine ca sa stiu, pricepi. Si ca sa stii homosexualii sunt destul de periculosi mai ales in spatii inchise de astia imi e cel mai mare frica, iar tu repede ma jignesti si imi spui ca sunt redus dar tu nici macar nu sti lucrurile astea.

| Donsavas a răspuns:

Nimeni nu se naște cu o preferinta sexuală. Asta se dobândește in timp.
Homosexualitatea este doar o altă orientare sexuală, nu un blestem, păcat etc.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru ania):

Eu sunt prost numai atunci cand vreau Eu sa fiu prost, MAMA e numai una dar tatal poate sa fie oricine.