| kira30 a întrebat:

In ultima vreme am simtit stresul,ura si furia din plin,Acum vreau sa fiu smerit,iubitor, optimist si inarmat cu multa rabdare.Astazi,mi-a inceput schimbarea...
Crestini,renuntati sa mai incercati sa-i convertiti pe ceilalti ca nu reusiti asa.
Atei, daca auziti sau vedeti un crestin ca face cutare si spune aia atunci iti dai seama din start ca se minte singur cand spune ca e crestin.
Satanisti...renuntati la egocentrism si rebeliune si la atitudinea emo (cei care aveti).

Pacatul meu este etern in fata mea.In viata de zi cu zi dau de obstacole la fiecare colt,uneori nu-mi dau seama cum de am reusit sa nu ma tampesc, iar in viata de pe TPU...continui sa ma cert cu oricine imi iese in cale.Sunt incompetent, dar daca imi pui un cutit in mana s-ar putea sa trezesti un nou criminal in serie...

Daca demonii apar precum ingerii si spun lucruri pe care le-ar spune ingerii de ce nu ar fi asa si in cazul celor care se isi spun crestini?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Lasa tu ura si de astea si mai bine te-ai pune si ai invata ceva stiinta, asa ai gandi rational

37 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Poti doar gusta din iubire optimism si rabdare...Aceste setimente au propria stiinta ca sa le poti simti cu adevarat.
Acea stiinta se numeste:
Stiinta dezvoltari personale

| Lizzu a răspuns:

Ai punctat bine, kira.
Oamenii au in ei si bine si rau.
Si astfel devin intregi...

Nu poti fi pe deplin bun pana nu vezi raul, cateodata raul din viata te determina sa vrei sa fii bun, ca si cum te-ai purifica.

Nu trebuie sa ne simtim vinovati cand suntem rai.
E normal, sunt stari care au nevoie sa iasa la suprafata si sa dispara pentru o perioada pentru a ne oferi oportunitatea sa fim iarasi buni.
Totul e in miscare, mai ales oamenii si starile lor, gandurile lor.

Chiar totul.

| Narfundo a răspuns:

Cred ca primul pas in cazul tau este sa nu te mai masturbezi si apoi sa renunti definitiv la calculator. Dragul meu criminal in serie, cine crezi tu ca esti ca sa dai sfaturi acestor oameni? Crestini, satanisti, etc. Daca eu simt nevoia sa-mi impart gandurile cu un om, le impart.Asa ca lasa odata gandirea asta de emo,***, bleg si traieste si tu ca un om normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"dar daca imi pui un cutit in mana s-ar putea sa trezesti un nou criminal in serie..."
ce tip de om esti, din punct de vedere psihologic? Ai avea curajul sa iti ucizi familia?

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

N-as avea curaj sa ucid pe nimeni. Daca n-as fi auzit de Dumnezeu sau as fi fost ateu sau ceva mult mai rau atunci cred ca ar fi trebuit sa locuiesc intr-un ospiciu laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Stiu,dar zic asa? Ai avea un asfel de curaj?

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Nu cat timp traiesc! Sunt genul de regizor de filme thriller si atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Eu practic traiesc cu frica de a nu face o nebunielaughing sunt cam pe aceiasi unda psihologica cu tine, stau si ma gandesc si daca ar fi sa ucid chiar si din greseala as simti satsfactie

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Scuze pentru ofensa, dar ar insemna ca suntem...insane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

"insane"thinking

| RAY a răspuns (pentru kira30):

De ce a fi ateu inseamna ceva rau?

| kira30 explică (pentru RAY):

Am spus sau ceva mai rau pentru ca mereu este ceva mai rau decat noi.Ce este mai rau decat crestinismul si ateismul? Eu cred ca satanismul, daca as fi fost satanist...cati as fi ucis?

| RAY a răspuns (pentru kira30):

Nu stiu, poate nu ai fi ucis nici daca ai fi fost, de ce trebuie sa dam mereu exemple negative

Răspuns utilizator avertizat
| andreiush25 a răspuns (pentru kira30):

Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Nup

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Daca esti satanist nu inseamna ca trebuie sa ucizi, instictul de-a ucide e cel mai pur instict dar nu inseamna ca nu poate fi stapanit.

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Stiu asta, dar daca n-as fi auzit de Dumnezeu, in intunericul in care ma aflam as fi putu ucide pe oricine mai ales daca as fi crezut regulile satanismului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Eh stapan pe tine, deci nu poti ucide, dar depinde de persoana? Ti-am zis ai avut ceva probleme in copilarie? Manipulezi lumea usor dupa care o lasi balta? E o chestionare psihologica sa vad daca esti psihopat sau socipat. Daca vrei poti sa-mi raspunzi in pv.

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Nu manipulez pe nimeni si nu imi sta in fire.Eu vreau sa fiu pescar de oameni nu manipulator.Intelegi? Copilaria mea n-a fost tragica, am avut niste probleme in care eram consderat nebun...pana la 15 ani fiindca am fost piroman (am incendiat o casa) si inecam rozatoare (soareci).

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Acest mesaj voiam sa ti-l trimit in pv dar stadiu de junior nu imi permite asa ca o sa ti-l trimit aici.
"1.Nu traiesc intr-un mediu osttil ci intr-unul auster
2.Problemele...ei bine mama a plecat de acasa pentru un alt barbat si au inceput certuri in familie."
1)Interesant, acest lucru pe tine cum te-a afectat?
2) Te simte-ai satisfacut cand ucide-ai sobolani?
3)De ce ai incediat casa?
4)Vorbeam de faptul ca ai tendinta de a manipula oameni?
Desi nu sunt psiholog planuiesc sa devin unul.

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

1.Cum m-a afectat? Tata, in copilarie a avut contitii cu mult mai austere decat acum.iar eu seman cu tatal meu in mai multe privinte si asta e un lucru bun. Tatal meu e agnostic si traieste dupa o filozofie, un principiu, el crede ca daca poti face fapte bune pentru aproaple tau ai mai multe obligatii sa faci aceste fapte.Asta e in joc aici, nu e o alegere, e o responsabilitate.Din cauza austeritatii am reusit sa invat si eu asta.
2.Da.Ucideam de placere.Cumparam capcane pentru soareci si ii lasam in viata, ii bagam intr-un vas cu apa si ii impingeam la fund.Le mai dadeam drumul apoi cand ma plictiseam ii inecam de tot.
3.Era o casa parasita, era sa ucid un niste copii care se jucau pe acolo.Eram agnostic, dar mergeam formal la biserica si putin imi pasa de lumea asta proasta.Am avut u anturaj prost din care am iestit inainte sa facem o profanare de morminte, m-i s-a parut ca intrecem limita.
4.Da.Inainte sa-mi descopar credinta (la varsta de 16 ani) am avut tendinta de a manipula oameni si nu vedeam rostul unei prietenii.Eu ma descotoroseam de cine nu era profitabil (nu avea bani, nu era la mod, nu facea ce faceam si noi in grup...restul erau intrusi).
Si eu de asemenea planuiesc sa devin un psiholog.
Pace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Deci practic, credinta iti da un scop, iar fara un scop etern, din plictiseala ai ucide.
Deci ca atare, modul tau tau instict de a ucide, setea de sange nu ti-a fost influentat de mediul care traiesti, ci de lipsa de ocupatie, mai exact nu aveai un scop precis.
Din ceia ce mi-ai spus tu acum reies o psihopatie, dar controlata, fara un scop premeditar ai ucide din placere.

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa sta treaba, cu unele lipsuri.Acum nu mai sunt superficial, cred, si vreau sa fiu smerit 110%

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

O intrebare totusi? Ai zis ca desi nu arata-i interes frecventai biserica? De ce, de cine ai fost influentat in aceasta directie (la oamenii ma refere)? Ai rude crestine si te-au inflentat intr-un fel?

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Celelalte rude (unchiul, bunica, matusa...) mergeau la biserica constant si ma aduceau si pe mine sperand sa ma aduca pe calea cea buna, adica sa cred in Dumnezeu si sa merg la biserica de buna voie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Aha, deci e limpede ca a fost si o oarecare influenta pozitiva asupra ta:p

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce periculos esti!

| Aiwendil a răspuns:

Ingerii ii iubesc pe demoni chiar daca acestia gresesc, dar nu si viceversa.
Oamenii se schimba singuri. Oricat ai incerca tu sa ajuti un om si sa-l aduci pe drumul cel bun, daca acesta nu vrea sa se schimbe, nu ai nicio sansa si nicio putere asupra lui, din pacate.

| UndergroundFolklore a răspuns:

1.Cine esti tu sa le spui celorlalti ce sa faca?
2.Ateu nu inseamna sa fii un criminal nebun.
3. Daca ti se pare ca ai probleme cu capul (lasa crestinismul deoparte), du-te unde ti-e locul.Adica la nebuni.

| kira30 explică (pentru UndergroundFolklore):

1.Sunt un vierme ostentativ
2.Am inteles asta.
3.Problemele pe care le am s-ar agrava acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Am si eu intrebare tu ai trait intr-un mediu ostil? Probleme in familie?

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

1.Nu traiesc intr-un mediu osttil ci intr-unul auster
2.Problemele...ei bine mama a plecat de acasa pentru un alt barbat si au inceput certuri in familie.

| sabrina103 a răspuns:

Crestini trebuie sa fie constienti de puterea pe care le-o da Dumnezeu. Dumnezeu. Omul Lui Dumnezeu pica si se ridica, pentru ca El il ridica. Se refera mai ales la pacate.