| kira30 a întrebat:

In ultima vreme am simtit stresul,ura si furia din plin,Acum vreau sa fiu smerit,iubitor, optimist si inarmat cu multa rabdare.Astazi,mi-a inceput schimbarea...
Crestini,renuntati sa mai incercati sa-i convertiti pe ceilalti ca nu reusiti asa.
Atei, daca auziti sau vedeti un crestin ca face cutare si spune aia atunci iti dai seama din start ca se minte singur cand spune ca e crestin.
Satanisti...renuntati la egocentrism si rebeliune si la atitudinea emo (cei care aveti).

Pacatul meu este etern in fata mea.In viata de zi cu zi dau de obstacole la fiecare colt,uneori nu-mi dau seama cum de am reusit sa nu ma tampesc, iar in viata de pe TPU...continui sa ma cert cu oricine imi iese in cale.Sunt incompetent, dar daca imi pui un cutit in mana s-ar putea sa trezesti un nou criminal in serie...

Daca demonii apar precum ingerii si spun lucruri pe care le-ar spune ingerii de ce nu ar fi asa si in cazul celor care se isi spun crestini?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Lasa tu ura si de astea si mai bine te-ai pune si ai invata ceva stiinta, asa ai gandi rational

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Deci practic, credinta iti da un scop, iar fara un scop etern, din plictiseala ai ucide.
Deci ca atare, modul tau tau instict de a ucide, setea de sange nu ti-a fost influentat de mediul care traiesti, ci de lipsa de ocupatie, mai exact nu aveai un scop precis.
Din ceia ce mi-ai spus tu acum reies o psihopatie, dar controlata, fara un scop premeditar ai ucide din placere.

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa sta treaba, cu unele lipsuri.Acum nu mai sunt superficial, cred, si vreau sa fiu smerit 110%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

O intrebare totusi? Ai zis ca desi nu arata-i interes frecventai biserica? De ce, de cine ai fost influentat in aceasta directie (la oamenii ma refere)? Ai rude crestine si te-au inflentat intr-un fel?

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Celelalte rude (unchiul, bunica, matusa...) mergeau la biserica constant si ma aduceau si pe mine sperand sa ma aduca pe calea cea buna, adica sa cred in Dumnezeu si sa merg la biserica de buna voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kira30):

Aha, deci e limpede ca a fost si o oarecare influenta pozitiva asupra ta:p

| kira30 explică (pentru anonim_4396):

Da.

| sabrina103 a răspuns:

Crestini trebuie sa fie constienti de puterea pe care le-o da Dumnezeu. Dumnezeu. Omul Lui Dumnezeu pica si se ridica, pentru ca El il ridica. Se refera mai ales la pacate.