| mentholinks a întrebat:

Incercati sa va imaginati ca Dumnezeu exista, cei care nu credeti iar acum spuneti-mi parerea voastra. E mai rau sa nu crezi in Dumnezeu sau sa crezi ceva fals despre El?

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

404 error Page not found.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte grav sa crezi ceva fals despre EL, X___X

| Arjunaa a răspuns:

Imagineaza-ti universul fara nici un echilibru si fara nimic care sa-l,,supravegheze''. Imagineaza-ti pamantul fara legile fizicii (oare de unde au aparut?)imagineaza-ti ca tu nu ai fi aparut pe lume fara ca CINEVA sa doreasca asta (cand ai fost conceput(a) doar unul din spermatozoizi din zecile de mii, s-a fecundat cu ovulul matern, si acela esti tu. Daca r fi fost altul nu erai tu acum, era altcineva, Cine a hotarat asta? Crezi ca e o intamplare?)etc.etc. Exista fara nici cea mai mica indoiala CEVA maret o inteligenta, o constiinta suprema peste tot si toate, dar in nici un caz ceea ce descriu religiile, fiindca acei oameni care au INVENTAT acele religii acum milenii in urma habar nu aveau ce forma are pamantul dar pretindeau ca stiu ce este Dumnezeu :FALS, fiindca este logic ca exista dar in nici un caz ca este un imbatranit cu par alb ce sta pe un scaun cu flacari si ne urmareste si pedepseste de undeva din cer (precum este descris CLAR in biblie de catre Daniel )

| suffarstar a răspuns (pentru Arjunaa):

"imagineaza-ti ca tu nu ai fi aparut pe lume fara ca CINEVA sa doreasca asta (cand ai fost conceput(a) doar unul din spermatozoizi din zecile de mii, s-a fecundat cu ovulul matern, si acela esti tu."

Tu esti un spermatozoid?

| Arjunaa a răspuns (pentru suffarstar):

Oare de cei cei ca tine nu inteleg? Fiindca spermatozoidul din el, inca nu s-a dezvoltat ca embrion ulterior ca OM. Sau poate tu esti o exceptie si ai intrat in burta mamei tale direct cum esti acum! Esti cumva din alta lume? Tu esti cumva un extraterestru sau pur si simplu esti un mic retardat?

| suffarstar a răspuns (pentru Arjunaa):

Am sa trec peste miciile ironii, aerele de superioritate si generalizarile de prost gust si am sa incerc sa iti raspund cat mai obiectiv posibil. Wikipedia zice ca atunci cand tatal tau a ej.aculat in mama ta, in cantitatea aia de sperma se aflau aproximativ 200-500 milioane de spermatozoizi. Din toti astia, de obicei unul singur fecundeaza un ovul si astfel apare celula ou. Corpul tau este rezultatul "imbarligarii" unui spermatozoid si al unui ovul, de regula. Celula ou se poate diviza si astfel exista posibilitatea ca tu sa ai frate geaman siamez, asa zice cartea de biologie de clasa a VII-a daca mai tin eu bine minte. Asadar tu nu esti un spermatozoid ce inoata printre alte sute de milioane, nu esti nici macar acea celula ou, ci cel mai probabil rezultatul sistemului psihic al creierului tau, desi nu bag mana-n foc. Bineinteles, daca un alt spermatozoid ar fecunda acea celula, tu nu ai mai fi, ai arata diferit, ai avea un alt psihic, cine stie.
Mai am niste vesti bune, de fiecare data cand faci o laba, cand ai ej.aculare nocturna, sau pur si simplu ai folosit o metoda contraceptiva, ai ucis sute de milioane de "oameni". Ce parere are acel "Cineva" despre asta? De ce nu o facut el in asa fel incat sa elimini un singur spermatozoid ca si asa restul mor? Si daca nu l-ai bagat pe ala unde trebuie, sa arzi in iad pana la Pastele cailor.