| anonim_4396 a întrebat:

Indiferent cat de psihopate, malefice sau idioate sunt ideile si deciziile lui dumnezeu,ele sunt corecte deoarece el este autoritatea suprema nu? Daca maine vrea sa distruga o specie de animale pentru ca s-a plictisit de ea, este corect nu? Daca maine vrea sa distruga definitiv toti oamenii existenti pe pamant, este corect nu? Daca vrea iar sa porneasca intr-un "killing spree", este corect? Daca vrea ca toti oamenii care nu au auzit de el sa ajunga in iad pe motiv ca nu i s-au inchinat, este corect? Daca a decis ca animalele de la potop sa fie ucise, acea decizie a fost corecta? Uciderea copiilor mici din egipt a fost o decizie corecta? Acceptarea sclaviei de catre isus si dumnezeu este corecta? Si multe alte exemple de genu asta.

8 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Amice, imi pari trist... Ia-o mai usor! happy

| anonim_4396 explică (pentru martzian):

Normal ca sunt trist... s-a terminat "Dr. House".

| martzian a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine accepţi pe zeul Soare, Helios. Nu mi-a spus nimic rău, numi-a zis că-s nedemn, nu trebuie să-i construiesc biserică, să-i învăţ poezii, ode, rugăciuni, nu trebuie să mă adun săptăm
nal într-o clădire specială să-mi compar hainele cu a altora, nu mi-a zis nimic. Îmi convine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu daca il cunosti atat de bine si l-ai ucis, in inima ta, pentru tine neexistand, de ce nul lasi in pace acum? chiar ai nevoie sa te descarci mereu pe cineva de frustrarile tale si l-ai ales pe dumnezeu necrezand in existenta lui? esti dusa rau.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa ai tu ce sa-ntrebi.

| Silviuloan a răspuns:

Citeste si tu Ev de la Matei acolo ai sa gasesti raspunsurile tale, dar citeste-o corect si ATENT.

| anonim_4396 explică (pentru Silviuloan):

Ce zici daca incerci sa raspunzi direct la intrebarea asta cu cuvintele tale? Daca nu poti, macar zi simplu "da" sau "nu" daca exemplele date de mine ti se par decizii corecte.