| AvalohAlyn a întrebat:

Îngerul Sănătății și Vindecării care este Sf.Arhanghel Rafael mă poate vindeca? Am auzit că cine se roagă Îngerului Rafael și are o icoană in casa cu acest Sf.Inger va avea parte de multa sănătate și vindecare în viața.Mai ales cine i se roagă lui. Icoana e opțională.
Credeți că Sf.Inger Rafael mă va vindeca?
Poate Domnul Iisus Hristos se va îndura de mine prin Îngerul Rafael. Sper.

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Parca ai intrat intr-un labirint din care nu mai poți ieși. Domnul Isus te poate vindeca fara sa apeleze la îngeri doar sa crezi. Dar din moment ce tu întrebi înseamnă ca te îndoiești. Deci acesta este motivul pentru care nu te poți vindeca:"îndoială".

| DonEduardo a răspuns:

Nu, sunt prostii.