| anonim_4396 a întrebat:

Isus este un avatar? Raspundeti cu DA sau cu NU dupa care oferiti argumente pentru afirmatia voastra.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, altfel degeaba am mai crede

| Scarbo a răspuns:

Iisus este avatarul lui Dzeu. Dzeu s-a aratat oamenilor prin intrupare la fiul sau.

| PandaEcrazy a răspuns:

Parere sincera NU. nu cred nici in el nici un tasuu deci care mai e rostul sa ma gandesc care pe cine conduce si de ce

| Therraex a răspuns:

Ca avatarul meu de pe TPU?
Iisus e Dumnezeu Fiul.

| anonim_4396 explică (pentru Therraex):

Daca nu stii ce inseamna termenul "avatar" in religie, de ce te bagi in seama?

| Therraex a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce pui intrebarea asta cand deja stii raspunsul?
Iisus este intruparea Lui Dumnezeu pe Pamant dar nu e tot una cu Dumnezeu Tatal. Dumnezeu Tatal a vorbit prin Dumnezeu Fiul.

| anonim_4396 explică (pentru Therraex):

Facepalm.

Imi place logica voastra de balta.

| Therraex a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie imi plac mistocarii de mi-as dori sa le dau foc.batting eyelashes