| SentimentStralucireaPalmolivuProtex a întrebat:

L-am auzit pe preot spunand "oh drace ce bine". Nu era mai bine sa zica "oh doamne"?
Preoteasa asa zice.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

=]]]]
Saaaau asta : Vizăă, vreau Vizăă *****... https://youtu.be/jTEU6Tl1hyY

| milan9 a răspuns (pentru anonim_4396):

El glumeste, nu te-ai prins? thinking
Iar derbedeul acela din aeroport nu e preot si nici calugar... il cheama Nadejde Constantin daca mi-aduc aminte si este inregistrat cu acte in regula la spitalul de nebuni...

| anonim_4396 a răspuns (pentru milan9):

Hmmm...ok thinking, totusi nu m-ar mira daca cel din satul bunicii mele ar spune asta...

De ăsta nu ai ce sa zici :

https://youtu.be/S1wkxjuQ21Y

| milan9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Explicatie pentru un crestin? Un demon sau mai multi, au intrat in acel om imbracat in negru (nu-l pot numi preot, pentru ca vezi si tu, in dictionar are un anumit sens care nu se afla reflectat acolo.) facansu-l sa se comporte ca atare... ca un dusman al Bisericii, prin comportament si sminteala...
Cu siguranta acel om nu a mai avut de-a face de mult timp cu credinta pe care nu a stiut sa o reprezinte.

Cate astvel de exemple macabre sunt intre cei 30000 de preoti si calugari sin aceasta tara? Daca il excludem pe acesta (care canonic a fost exclus de mult, s-ar putea ca NICIUNUL.)

Răspuns utilizator avertizat
| Cσcσ a răspuns:

laughing M-am prins de gluma ta, insa eu am auzit un preot rostind cuvantul "drace". Nu in contextul dat de tine, desigur.
Si nu numai un preot, ci si un student la teologie, pe cale sa devina preot.

Răspuns utilizator avertizat
| Cσcσ a răspuns (pentru SentimentStralucireaPalmolivuProtex):

Si presupun ca pe tine te deranjeaza, asa-i?

Răspuns utilizator avertizat
| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut