| Aalexander a întrebat:

Lol ce parere aveti despre acest video?
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Mi ar placea sa vad si parerea unuia care crede cu tarie in Dumnezeu, dar nu cred ca exista asemenea persoana care sa cunoasca si engleza.

14 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

The ultra persuasive malicious sneaky serpent @2:30>[I loled too much at this]

| anonimg a răspuns:

Oameni buni, n-a existat om pe fata pamantului care sa nu aiba o religie -adica sa nu se inchine niciunui zeu.
Biblia este ce-a mai veche carte din pricina ca ea vorbeste despre inceputurile pamantului. In ea gasim istoria lui Cain. El a crezut in existenta lui Dumnezeu -caci nu putea sa o tagaduiasca; ce a gresit el este ca nu s-a inchinat lui Dumnezeu asa cum a vrut Dumnezeu, ci cum a vrut el.
Astazi, omul poate sa faca orice ar vrea ca eu stiu ca el crede in existenta lui Dumnezeu. Defectul lui este ca nu vrea sa se inchine lui Dumnezeu; sau cei care se inchina, se inchina cum vor ei si nu dupa voia divina. Putini sunt aceia care se inchina dupa voia lui Dumnezeu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa si? ai gasit ceva interesant tine pentru tine

| Aalexander explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Intoarce te in pestera ignorantule.

| suffarstar a răspuns:

M-am saturat de porcarile alea animate si carcotasii aia stupizi.Incearca ceva mai inteligent.
Nu ma apuc sa ma cert cu tine ca eu-s crestin si tu nu pentru ca http://inspiringquotes.in/......ctures.jpg

| Aalexander explică (pentru suffarstar):

Esti crestin de mic sau l ai gasit pe Dumnezeu de a lungul experientei vietii?

| suffarstar a răspuns (pentru Aalexander):

Cred in Dumnezeu in urma convingerilor mele, sunt destul de mare ca sa iau o decizie, parintii m-au invatat cum au putut ce e bine si ce e rau, convingerile sunt in urma experientei personale.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Puiut, ce treaba au convingerile religioase cu limbile straine?

| Aalexander explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Crezi ca daca mi spui puiut te face sa pari mai matur si totodata mai inteligent? ipocritule,

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Aalexander):

Nu, dar vad ca te scoate din pepeni.

| Aalexander explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Fara religie acum am fi cu 2000 de ani mai dezvoltati.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Aalexander):

Fara frica de Dumnezeu, multi n-ar fi ezitat sa-mi da un ciocan in cap, sau tie, sau oricui.

| Aalexander explică:

Poti dezvolta?
Eu l am cautat pe Dumnezeu 3 ani pana sa mi dau seama ca nu exista.

| Voidwithin a răspuns (pentru Aalexander):

Eu l-am pierdut l-am regasit l-am pierdut iar si iar l-am regasit.
Ai citit Biblia si daca da inseamna ca mare chestie din ea nu ai inteles.
Incearca in seara asta nu te du neaparat la vreo icoana iar daca te duci sa fie cu IISUS Hristos si sa zici asa:Iisuse Hristoase daca tu existi te rog vorbeste-mi sau da-mi un semn caci robul tau vrea sa se intoarca la tine si nu te astepta sa iti raspunda in acel moment(vorbesc din experienta) tu ai rabdare si ai sa vezi ca il vei regasi si vei gandi alfel.
Acum sa-ti mai zic ceva Teoria cu big bang-ul mi se pare o prostie sa crezi ca materia s-a creat din nimic acum nu pot dovedi ca Dumnezeu a creat materia dar nici stiinta nu poate dovedi cum s-a creat.
Deci incearca bafta...