| dream36 a întrebat:

Ma scuzati daca intrebarea nu va place! Cum s-a nascut Iisus? Asa pur si simplu?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu a transferat în mod miraculos viaţa Fiului său din cer în uterul unei fecioare evreice pe nume Maria. Astfel, fără intervenţia unui tată uman, Maria a dat naştere unui fiu perfect, căruia i-a pus numele Isus (Luca 1:30–35)

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cel mai probabil este copilul din flori al Mariei. A avut o nastere pe cale naturala. (inca nu se faceau cezariene).

| sublime89 a răspuns:

Nu stiu cum s-a nascut, dar sigur nu dintr-o virgina, si sigur nu l-a avut ca tata pe un om invizibil din cer.

| dragos38 a răspuns:

Evreii de azi spun ca Isus a fost facut cu un roman/deci cum s-a nascut? s-a nascut normal cum se naste toata lumea