| anonim_4396 a întrebat:

Ma sperie faptul ca virgula cand bunica mea a taiat un cartof pentu a face scarjele, in mijlocul cartofului era o bucata rupta in forma de cruce. E un semn? Ce anume?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

De ce totul trebuie sa fie un semn? Poate un vierme sau alt barzaune s-a infruptat din carton. Poate ai dat de un mutant care avea abilitati de schimbare a formei si acea cruce era de fapt un X si el facea parte din X-men.Sunt destule "semne" de genul peste tot, a fost un ou cu un soare pe el, scos de o gainusa, sunt destui busteni care cand au fost taiati, o cruce s-a gasit in ei, lista este lunga.
Eu zic ca este un semn de la gruparea "Miscarea impotriva grasimilor", au facut o cruce in cartofi, ca sa dea un mesaj clar si raspicat, daca mananci prea multi cartofi prajiti, o sa mori.

10 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

Nu mai crede in semne, vise sau mai stiu eu ce. Daca esti crestin-ortodoxa, trebuie sa stii ca astea sunt considerate pacate. Spune-le parintelui la spovedanie. (Cum fac si eu: Stiti, parinte, pisica neagra, 13...etc). Si eu cred in traznai din astea, da ma chinui sa ma las.

| chelstone a răspuns:

La asemenea dileme, in curand unii o sa ajunga sa se roage la cartofi sau la doua pixuri asezate in forma de x

| Rapunzell a răspuns:

Mda... De astfel de semne tineti cont dar de cele mentionate in Scriptura, nu. Super!

| Birjaru a răspuns:

Urmeaza 7 ani de seceta.

regis
| regis a răspuns:

Da, cu siguranta este un semn. Mai exact este un semn ca acel cartof nu era foarte sanatos. Un cartof sanatos nu are bucati rupte.

| Minnie a răspuns:

Cati cartofi am taiat la viata mea si am gasit cruci in ei...Heeheh...Daca era un semn eram in Hawaii de mult pe plaja

| ionutz03 a răspuns:

Eu cred ca e vorba de deshidratare, cand se elimina apa din el se micsoreaza volumul, si in cazul cartofului, acesta nu si-a microrat volumul vizibil la exterior si s-a microrat din interiorwinking
asa gasesc eu explicatia in cazul asta, si eu am gasit nu numai intr-un cartof ba chiar in mai multi

| Simpluuu a răspuns:

nu mai conteaza! oricum l-am mancat deja! happy

| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta este o boala cartofului, ce in popor se numeste "mana cartofului", care se manifesta sub diferite forme in interiorul acestora, ducand la aparitia unor imagini de diferite forme de culori negricioase sau maronii.

| Andrutzikka a răspuns:

Si bucatareasa care imi face de mancare tot asa a scotocit un cartof si boom a vazut o cruce. Poate ca e un semn dar, cel mai probabil ca a fost un vierme.