| anonim_4396 a întrebat:

Matei 7:3 Biblia:Iisus Cristos fiul Lui Dumnezeu:
Dar de ce te uiți la paiul care este în ochiul fratelui tău și nu iei în considerare bârna care este în propriul tău ochi? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| EestiSodalane a răspuns:

Părerea mea e că e un pasaj frumos. Cuvinte frumoase.

4 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Conceptul de a nu judeca exista in hinduism cu mult inainte de aparitia lui Iisus.
Nimic nou.

| T0Teu a răspuns:

Versetul vrea sa zica ceva de genul: "De ce te uiti la păcatul altuia cand tu ai altele mai mari?" Eu asta inteleg.

| CIVIC1 a răspuns:

Metaforic ar putea sa însemne si:,, Sa ne facem fiecare temele si apoi putem discuta"