| mODIN a întrebat:

Mentionati va rog denominatia din care faceti parte mai intai, apoi spuneti-mi va rog ce credeti ca sunt ingerii?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă Dumnezeu nu este la fel pentru toți creștinii, atunci îngerii sunt.
Ca adventist de ziua a șaptea, cred că îngerii sunt la fel cum îi "văd" atât ortodocșii, catolicii, și toate celelalte confesiuni creștine. Doar că nu mă închin îngerilor și nu mă rog lor.
Cartea "Adevărul despre îngeri" de Ellen White cred că este acceptată de toți creștinii. Cartea se găsește gratuit în aplicația EGW Writings2 din magazin play sau în format tipărit la librăria SolaScriptura din aproape fiecare oraș.

| EestiSodalane a răspuns:

Ortodox - spirite

| T0Teu a răspuns:

Penticostala. Cred ca ingerii sunt niste ființe create de Dumnezeu, fara trup, cred ca sunt duhuri. Sunt nemuritori, sunt slujitorii lui Dumnezeu in cer... eu asta cred. Sincera sa fiu, nu am studiat niciodata versetele legate de ingeri ca sa ii cunosc mai mult. Stiu ca pot lua forma umana, atunci cand ii trimite Dumnezeu.