| EmaS a întrebat:

Moment unic in istoria omenirii: singurul Om drept de pe pamant, singurul care n-a facut nimic impotriva lui Dumnezeu, nici impotriva oamenilor, singurul care nu merita moartea, ISUS, a mers la moarte pe cruce. Stii tu ca El a murit si pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Nu este dovada mai mare de dragoste, decat sa-si dea cineva viata pentru prietenii sai.
Asta a facut Isus Hristos pentru noi,s-a jertfit pe o cruce ca sa ne spuna la fiecare in parte "Te iubesc cu o iubire vesnica!"
Scrisoarea Lui de dragoste pentru noi este chiar Biblia.
Noi suntem importanti in ochii lui Isus si El vrea sa realizeze lucruri mari pentru noi,doar daca ii deschidem inima si il lasam pe El sa preia controlul vietii noastre si iL lasam sa faca din noi copii ai lui Dumnezeu!
Eu vrea sa iL am pe Isus prietenul meu cel mai bun,cel mai loial si cel mai iubitor, toata viata!

"Cautati pe Domnul cata vreme se poate gasi, Chemati-L cata vreme este aproape" (Isaia 55-6)
http://www.youtube.com/watch?v=s4uCF9E0M64

34 răspunsuri:
| EmaS explică (pentru navarre):

Tu nu poti sa intelegi Dumnezeirea.Este vorba despre trinitate.Sa iti dau un exemplu:un ou este alcatuit din coaja, albus si galbenus.Asa este si cu Dumnezeu este Dumnezeu-Tatal, Dumnezeu-Fiul si Dumnezeu-Duhul Sfant.Cand Domnul Isus se afla in apa Iordanului din cer s-a auzit Glasul Tatalui care spunea :,, Acesta este Fiul meu preaiubit''.Iar Duhul Sfant se afla pe capul Domnului Isus in chip de porumbel.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru navarre):

Dragul meu era doar o simpla ilustratie ca sa iti imaginezi cam cum sta treaba cu trinitatea.Dar eu nu am spus ca o confesiune te face placut inaintea lui Dumnezeu.Dar cine Il iubeste pe Dumnezeu acela asculta poruncile Lui.

Răspuns utilizator avertizat