| alice9464 a întrebat:

Musulmanilor le este permis sa-si faca pierce in ureche?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

ORCINE isi poate face gauri in ureche DAR conform Bibliei cei ce isi fac gauri in diferite parti ale corpului sunt SCLAVI, sclavi in cazul indicat ai PACATULUI. Acelasi lucru este valabil si pentru tatuaje, apropos de tatuaje, inainte numai puscariasi isi faceau tatuaje, in ce hal de degradare a ajuns mintea umana.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Citez:
"Tatuajul este o formă de artă apărută cu mii de ani în urmă. Acesta se realiza la început cu ajutorul unor ustensile din os, care aveau aspectul unor dălți zimțate."

Ai prostul obicei de a vorbi atunci cand nu ai ce spune.

Daca tatuajele ar fi o dovada a degradarii mintii omenesti atunci am putea spunea ca ea s-a nascut deja degradata.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Se vede cat de tanar esti, nu google te desteapta ci experienta de viata. Pana acum 20 de ani tatuajul era una din cele mai degragante forme de "arta" pe care doar puscariasi o foloseau. Daca citesti noile manipulari asa zis intelectuale e vai de generatia ta. Un exemplu pe care l-am dat: pana acum 20 de ani COCALAR indica on segment di rasa tiganeasca care traia pe groapa de gunoi mancand animale moarte (in speta gaini). Un "exponat" al acelei grupari este Lacatus. La ora actuala prin cocalar s-ar intelege un smecher mai aiurea, deci doua sensuri total diferite. Tatuajul este o forma DEGRADANTA de asi "marca' trupul a unor indivizi cu fparte putina minte.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Termenul "inainte" este relativ.
Inainte de inaintele tau tatuajele aveau cu totul alta semnificatie, vechi de 2000 de ani, le regaseam prin triburi.
Omul mereu a simtit nevoia sa isi modifice corpul. De ce? Habar n-am. Insa regasim prin triburile izolate de lumea civilizata atatea exemple de parinti ce isi mutileaza practic copiii, deformari ale craniului, ale nasului, buzei inferioare sau ale membrelor. Tatuajele intra si ele in aceasta categorie.

Probabil ca daca nu aparea religia toate acest imbecilitati, cum sunt si tatuajele, nu ar mai fi existat.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Vorbim de tatuajele din perioada actuala, nu de cea de acum 3000 de ani.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Da alea ce au, nu sunt tot tatuaje?
Si in prezent dragul meu, exista o gramada de aborigeni ce isi fac tatuaje pentru a fi pe placul zeilor.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Devi glumt, chiar nu ai inteles ca nu vorbeam despre cei ce isi baga cate un cocean in fiecare ureche ci de cei pe care ii intalnesc in autobuz cand ma duc la servici?

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Trebuie sa iti reamintesc afirmatiile facute?

"...in ce hal de degradare a ajuns mintea umana."

Mintea umana a ramas aproape neschimbata.

9 răspunsuri:
| questsoul a răspuns:

"Bărbaţii musulmani trebuie să stea departe de lucruri care împodobesc femeile".
Detalii:
http://radioiasi.ro/......-un-pacat/

| TheCuteOne a răspuns:

Din ce știu eu, nu...