| Jay1 a întrebat:

Ne cunoaştem rolul și scopul pentru care trăim pe pământ?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu da.Fiecare om ar trebui să și-l știe pe al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mântuirea de păcate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as spune iubirea fata de aproapele tau si sa numai faci pacate

| Jay1 explică (pentru RAY):

Cine spune păcătosule.

| Jay1 explică:

Pentru mine dacă e ceva greu în timpul ăsta în care ne-am născut asta este, IMPORTANT E să trăiești momentul.

| mentholinks a răspuns (pentru Jay1):

Era un vers intr-o piesa, "Traiesti momentul risipind restul vietii." Cel mai important in viata mi se pare nu cum traiesti ci deciziile pe care le iei.

| Jay1 explică (pentru mentholinks):

Viața trebuie trăită la maxim cu tote plăcerile ei.

| Nilsson a răspuns (pentru Jay1):

"Viața trebuie trăită la maxim cu tote plăcerile ei."

Placerile sunt precum morcovul magarului, omul crede ca le atinge dar de fapt nu ajunge niciodata la implinire.
De asta sunt momeala preferata a lui Satan, asa duce lumea in directia spre moarte.

| Vizit a răspuns:

Pai nu. Nu avem absolut niciun scop. De fapt avem accelasi scop pe care il au si animalele. Si ele se nasc, traiesc si mor, nu fac nimic mai mult. La fel si oamenii. Tocmai de asta in singura viata pe care o avem trebuie sa o traim cat mai intens si cum vrem noi