| Miauti a întrebat:

Nise spune la biserica despre faptul ca Dumnezeu ne vede peste tot dar asta inseamna si la dus?
Dumnezeu te vede si la dus?
Nu e dusul o chestie personala?
E Dumnezeu pervers?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este Tatal nostru. Exact cum o mama face baita unui bebe.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru EmaS):

Ar fi cam jenant sa stea taicatu cu tine in baie cand faci dus, nu?

| EmaS a răspuns:

Unul din Numele lui Dumnezeu este Iehova El Roi adica Dumnezeu care ma vede in orice situatie in orice loc.El ne vede si atunci cand nimeni altcineva nu ne vede.

| Nucreeed a răspuns (pentru EmaS):

Esti dusa raustraight face scuze ca'ti zic...chestia asta cu dzeu te'a innebunit vadsad

| MMihai a răspuns:

Cred că Un Dumnezeu al Universului are și alte treburi, decât să stea „după fundul fiecărui om", „ zi și noapte"!

M-a distrat chestia cu Dușul!
Dacă te spionează la duș e cââhh!
Dacă te spionează : când faci kaka și pișu, mai merge!

| 4b a răspuns:

laughing asculta o realitate: eram la ora de genetica si ni se povestea despre o mamica, care in tinerete i-a ars de facut copilasi insa atunci cand venea vorba sa le faca baie, ii era rusine; pai frate, avea ceva asta in cap? tu ce zici? a?
Amu sa revin la problema ta, daca tu cazi, sh mori in saracia mea acol' in baie, mai era ''o chestie personala''? astfel se face si lumea zice: ''pai unde era Dumnezeu cand Yokai murii?'' eeee, Yo vroia LIBERTATE.
Dumnezeu e Tatal tau, si nu mai gandi prostii pentru ca cu totii avem nevoie de El.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 4b):

De unde ştii tu, o fetiţă cu probleme în a scrie corect cuvintele, de ce au nevoie 7 miliarde de oameni?

| 4b a răspuns (pentru Woodenpints91):

laughing nu ai loc de mine pe site-ul asta sau ce te framanta? fii sanatos si seara fainawinking
By the way, scriu cum am chef

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 4b):

Scrie cum se scrie nu cum ai chef.

| 4b a răspuns (pentru Woodenpints91):

Lasa-ma cu...literele

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 4b):

Aaa,nu-ţi plac,aşa-i?
Păi, în acest caz, părerea ta, nu prea contează. Cineva care nu le are cu literele şi nu prea ştie cum să le folosească, nu are nimic important sau relevant de zis.

| 4b a răspuns (pentru Woodenpints91):

laughingok, ''nu prea conteaza''...cum spui tuwinking

| WR104 a răspuns:

Nu cred ca ai inteles mare lucru din chestiile astea cu privitul, se uita la sufletul tau si la felul cum gandesti, la dorintele tale samd. nu la fizic.

| Dorugar a răspuns:

Evident ca e pervers sau macar voyerist daca o priveste pe nevasta-ta cand face dus sau cand se sterge la fund sau cand faci sex cu ea!
Nu Intel; eg din ce cauza toata hoarda de crestini aberati accepta acest comportament fara sa fie deranjat de el, dar sunt deranjati ca li se pune un chip in buletin

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cred că pervers poate fi considerat cel ce pune astfel de întrebări tâmpite şi le atribuie lui Dumnezeu.

| SakonSIUkon a răspuns:

Cei pasa lui Dumnezeu ca te vede in dus si ca ai tu pe tine nu stiu ce, el te vede ca sa iti urmareasca faptele.

| sunrises a răspuns:

Dumnezeu este cel care iti sustine viata fiecarei celule iar tu tie iti arde de glume proaste?

| unbaiatanonim a răspuns (pentru sunrises):

rolling on the floor bine bine, cum zici tu. Ti-ai luat pastilele?

| Torah a răspuns:

Nu, Dumnezeu nu este pervers, insa omul este si Domnul se scarbeste de perversitatea omului atat incat a facut legi in privinta aceasta.
Sa stii ca in vechime Domnul a cerut ca altarul pentru arderile de tot sa fie la nivelul pamantului si sa nu fie nevoit preotul sa escaladeze trepte, pentru a nu i se dezveli goliciunea.
Perversiunea este un pacat, pacatele le comitem noi nu Dumnezeu.