| Nimeniinspecial a întrebat:

Nu de mult am auzit ca unii pun ceva înaintea Domnului si așteaptă un răspunsul de la El. Simțind ca o iau razna neștiind ce sa aleg (aveam 2 opțiuni) i-am spus lui Dumnezeu care opțiune este cea buna adică după voia lui. Credeam ca ar trebui să aștept mult pentru un răspuns dar a doua/treia zi eram în biserică si după program se apropiase un proroc necunoscut la mine (era un om pocăit si nimeni nu-l mai văzuse vreodată). Îmi spusese așa: "La ceea ce tu ai pus în fața Domnului, Dumnezeu mi-a arătat un semn de întrebare "?" și ca nu îți are încă un răspuns de dat." Nu știu dacă erau astea cuvintele exacte dar ceva de genu mi-a zis. Ce înseamnă? Nu știu ce să fac ca trebuie să aleg odată pentru ca are de-a face cu viitorul meu. Știe cineva ce înseamnă semnul întrebării l‐a pocăiți?

3 răspunsuri:
| T0Teu a răspuns:

Si eu sunt pocaita, deci am habar despre ce vorbesti tu. Da, se pune inaintea Domnului atunci cand e o decizie mai importanta sau cand nu stii ce sa alegi, si Domnul te poate lumina in cauza pe care o aduci inaintea Lui prin diferite metode.
Totusi acel semn de intrebare de care spui tu nu are o semnificație genetala, ca si cum ti ar fi spus "Vad o cale luminoasa, presarata cu flori inaintea ta. Pe aceea am ales o pentru tine" sau ceva de genul (am inventat acum). Adica nu este un răspuns. Totusi nu stiu ce sa spun despre mesajul acelui proroc... adica Dumnezeu sa nu poata da un raspuns? Eu n am mai auzit de asa ceva pana acum. Poate a vrut sa spuna ca Dumnezeu nu iti descopera încă planul Lui, dar ca nu iti poate da o variantă. mi se pare cam ciudat

| Nimeniinspecial explică (pentru T0Teu):

Asta m-am gândit și eu.
Mulțumesc mult

| EestiSodalane a răspuns:

Nu te lua dupa pocaiti si "profetii" lor de 2 bani. Ia pur si simplu o decizie. Gandeste te la avantaje si dezavantaje. La o anumita varsta ar trebui sa stii sa iei o decizie frate. Consultă-te si cu oameni de încredere și vezi ce zic.