| a1doru a întrebat:

Nu este adevarat ca toti oamenii se trag din Adam si Eva.de ex., romanii se trag din Traian si Decebal.

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Mdea,te-a lovit inteligenţa cu întrebarea asta.

| a1doru explică (pentru Holocaust):

Nuuu,dar mi-am inveselit ziua, cu raspunsurile primiterolling on the floor

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Deoarece Adam şi Eva au fost primele fiinţe umane (şi singurele create de Dumnezeu), copiii lor nu au avut altă alegere decât să se căsătorească între ei. Dumnezeu nu a interzis căsătoria intra-familială până mult timp după aceea, practic până când au existat suficienţi oameni astfel încât acest tip de căsătorie nu a mai fost necesar (Levitic 18:6-18). Motivul pentru care incestul conduce adesea la anomalii genetice la copii este că atunci când două persoane cu caracteristici genetice similare (cum sunt o soră şi un frate) au copii – defectele genetice sunt de departe mai probabil să apară întrucât ambii părinti au ei înşişi aceleaşi defecte genetice. Atunci când persoane din familii diferite au copii, este foarte puţin probabil ca ambii părinţi să aibă aceleaşi defecte genetice. Codul genetic uman a devenit din ce în ce mai "poluat" de-a lungul secolelor întrucât defectele genetice s-au multiplicat, s-au amplificat şi au fost transferate de la o generaţie la alta. Adam şi Eva nu au avut nici un defect genetic, ceea ce le-a permis lor şi câtorva dintre primele generaţii de descendenţi ai lor să aibă o stare a sănătăţii cu mult mai bună decât o avem noi în prezent. Copiii lui Adam şi ai Evei au avut puţine defecte genetice, poate chiar deloc. În consecinţă, căsatoria intra-familială a fost sigură pentru ei. Poate părea ciudat sau chiar dezgustător să ne gândim la soţia lui Cain ca fiind chiar sora lui. La începuturile lumii totuşi, deoarece Dumnezeu a început cu un singur bărbat şi o singură femeie, cea de-a doua generaţie de oameni nu a avut altă posibilitate decât să se căsătorească între ei.

| Esperança a răspuns:

Da asa e. Cu asta ai dat gata crestinismul. aici care ateu a evoluat tu sau altul?
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Arthur a răspuns:

După tine, erau cumva homosexuali?
Dacă este aşa suntem o rasă privilegiată pentru că după atei ne tragem din maimuţe ( dar din păcate unii nu s-au tras de tot ).

| sandra2012 a răspuns:

Pai si Traian si Decebal de unde se trag? Si stramosii lor? Nu tot din Adam si Eva? De ce incercati mereu sa gasiti cate un argument care sa "dovedeasca" ca nu Dumnezeu a creat omul si tot ce este pe pamant?

| UNHleaSHD a răspuns (pentru sandra2012):

Ai o gandire... Si Adam si Eva de unde se trag? Daca esti ateu nu esti neaparat adept al teoriei lui Darwin, dar unii pur si simplu copiaza raspunsuri si nu le gandesc.

| a1doru explică:

Va multumesc tuturor pentru osteneala de a aduce ''argumente'' la postarea mea ''tembela''[intentionata].m-am distrat de minune si,sincer vorbind,v-as fi dat la toti funda, fiindca m-am distrat de minune.din pacate, nu se poate da decat o funda.rolling on the floor

| a1doru explică:

Bai imbecilule, retardat te-a facut mama ta pe tine, schizofrenicule!

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Oamenii se trag din maimute.

| Tavy100 a răspuns:

Dar Traian si Decebal din cine se trag?
Gandeste logic, Traian si Decebal au domnit inre anii 90-120. Adam si Eva au trait acum probabil 4 mil ani.

| tamtamtam a răspuns (pentru Tavy100):

Traian si decebal sunt semizei, ei au existat dintotdeauna

| Tavy100 a răspuns:

Cum a zis Ema ne tragem din Adam si Eva, iar in timp ''s-a poluat'' ADN si au aparut. Dar africanii erau si ei albi, dar de la caldura s-au bronzat, din ce in ce mai tare si au ajuns sa se nasca deja asa. Tiganii is niste oamnei majoritea cu o boala de piele care inegreste ca si bronzul pielea.
Dar Biblia nu specifica un LUCRU! Adam putea fii negru si Eva alba sau invers, sau amandoi negri sau albi.

| greatLOL a răspuns:

Frate,religia crestina spune ca toti oamenii se trag din Adam si Eva,sau din maimute. Explicati-mi urmatorul lucrubig grine ce daca se spune ca ne tragem din Adam si Eva, exista mai multe rase de oameni(africani, tigani etc)?

| UNHleaSHD a răspuns:

Homosexuali nenorociti!
Sau crestinii? Sa fim seriosi. Adam si Eva? Credeam ca pe internet umbla oameni destupati la minte.

| marynaedw a răspuns:

Bine istetule, si Traian si Decebal din cine se trag, nu din Adam si Eva?laughing

| a1doru explică (pentru marynaedw):

Nu istetule.se trag, fiecare, din ma-sa si ta-surolling on the floor

| larisa_4510 a răspuns:

laughing te-a lovit cumva inteligenta?laughing

| a1doru explică (pentru larisa_4510):

Buna dimineata soro!rolling on the floorrolling on the floor
ps.azi suntem in 30 decembrie...

| Skaner a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu da nu cred ca toti suntem facuti din Adam si Eva. E destul sa te uiti prin satrele astea de la marginea orasului sau la stiri sa vezi ca ne tragem din maimute, comportamentul nostru eu mai stiu ce, toti avem o latura agresiva in noi da din pacate sunt mai multi oameni care sunt rai decat buni!