| RAY a întrebat:

Nu exista o limitare de facut pacate? desi poti pacatui non stop apoi dumnezeu isi iarta pacatele si tot asa, cum te inveti minti sa numai faci pacate daca mereu isi sunt iertate toate?

2 răspunsuri:
| drutzix a răspuns:

Te duci in iad pentru 1 pacat sau pentru 1000 deci mai bine le faci pe toate si ajungi acolo ca o vedeta laughing.

Apropo de chestii ilogice. Exista un popor care crede ca atunci cand mori trebuie sa mergi pe un pod si cu cat ai fost mai bun in viata cu atat podul e mai mare. Daca credinta aia e reala si ajungem acolo ar trebui sa te feresti de acrobati :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum pacatuim intr-una.
Sunt iertate usor alea mai putin grave.Pentru restul e nevoie de mai multa munca.