| ZaDog a întrebat:

Nu vi se pare ciudat ca Dumnezeu a ales sa ni se descopere printr-o carte antica plina de neadevaruri istorice? si pe deasupra scrisa de niste oameni care isi mutilieaza organele genitate pentru ca asa le zice Dumnezeu. Daca este atotputernic nu putea sa ni se descopere prin ceva mai relevant?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu uita ca aceasta Carte antica, este Cuvantul lui Dumnezeu care exista din vesnicie in vesnicie! El nu este lipsit de putere.De-a lungul istoriei au fost multi care au luptat impotriva Bibliei,dar Ea a ramas in picioare,pentru ca Dumnezeu are putere! Dumnezeu ne vorbeste prin natura,prin Cuvant,prin vise prin suferinte, prin oameni, dar luam noi aminte?

| DorelSudoru a răspuns (pentru EmaS):

Sunt mai multe vesnici...hmm...abstract
Onn: Biblia nu e nici un cuvant a lui d-zeu...e irelevanta si prost sscrisa, mai bine ma intorc la scufita mea imbracata in rosu

| DeliaDaniela a răspuns:

Nu crezi ca daca biblia nu ar fi cuvantul lui Dumnezeu ar fi fost distrusa pana acum?!
Biblia este cea mai veche carte si este cea mai citita de pe pamant! Cati oameni crezi ca au auzit despre Dostoievski, Tolstoi, Paulo Coelho sau alti autori? iti spun eu ca nu foarte multi! insa despre biblie, sunt ff putini care nici macar sa nu fi auzit! Asta pentru ca Dumnezeu este acolo si se arata. trebuie doar sa vrei sa il vezi!
Simplul fapt ca si tu ai auzit despre biblie, probabil chiar ai una prin casa, e o dovada ca este cuvantul lui Dumnzeue! tongue
@EmaS a punctat foarte bine... Dumnezeu se arata prin TOT, doar ca noi nu il observam

| DeliaDaniela a răspuns:

@Bigfoot90, dar care carte mai este tradusa in atatea limbi la fel ca biblia? Si cati oameni au pe rafturile bibliotecii "epopeele lui Homer"? Chiar tu ai zis " cea mai citita carte dupa biblie"! tongue
Da-ti singur raspunsul la aceste intrebari si te vei convinge singur!
Si scuze, dar nu inteleg faza cu oglinda, daca poti te rog sa imi explici happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai e o alta explicatie pentru intebarea aceasta decat raspunsul Emei Sbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare totul ciudat in privinta personajului mistic uita-te aici http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZkmEmSagGEQ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Za dog? succes in demersul tau in ziua de craciun.baga tare.deja cativa crestini sa gandesc sa se ateeasca, bravo.ai o afacere.craciun fericit si tie.sau wekend fericit.cum doresti.nu crezi in Dumnezeu, da macar in sfanta lene si cuviosul somn tot ai oleaca de nadejde nu?