| RAY a întrebat:

O informatie faza cum ca satanel a vrut imparatia lui iahve si ca sa razboit cu iahve apare aceasta poveste in vechiul testament?

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu-i adevarat, el a vrut propria lui imparatie, tatal lui i-a dat-o!
Stii tu unde happy

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Da.Isaia 14:13-14. Dar te rog eu nu asculta ce zic 'iahvitii' ca astia indrumega verzi si uscate.

| minrest a răspuns:

Faza ai redat-o bine, dar nu apare in VT pentru simplul motiv ca e din alta religie. Face parte din religia Bogomila, care a dominat cateva secole aici in tara. Daca nu ai auzit de bogomili, poate ai auzit de catari, o ramura a bogomililor raspandita in nordul Italiei si sudul Frantei, pana acum vreo sapte secole.

| danay72 a răspuns:

Nu.În Apocalipsa 12:7-12 se vorbește despre războiul dintre Isus, numit Mihael și Satan.