| Moisie a întrebat:

Oare care este calitatea credintei in Dumnezeu a crestinilor, cand religia lor ii indeamna pe oameni sa INCALCE Legea lui Dumnezeu, pentru ca este un Gunoi (vezi in Biblie la Filipeni 3: 4-6)?
Sau ati vazut vreun singur crestin din cele cca 2 miliarde, sa respecte Legea lui Dumnezeu... numita Torah?
Pai de ce nu o faceti, si prefera sa o incalcacati?
Chiar nu va e frica de Dumnezeu?
Pai ce religie mai este si asta, cumva una care a purces din Diavol?
Credeti ca e bine si frumos sa incalcati legea lui Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Un satanist ingrijorat de incalcarea legii?!?

| Moisie explică (pentru HowdidIgethere):

Mai degraba esti tu turc decat eu satanist!

| HowdidIgethere a răspuns (pentru Moisie):

Pai eu credeam ca esti mandru de emblema...

| Moisie explică (pentru HowdidIgethere):

Eu nu am de ce sa fiu mandru cu asa ceva, pentru ca nu sunt satanist ci ateu, dar sunt un ateu care a studiat temeinic Biblia si asa a devenit ateu, pentru ca am studiat-o cu ochii mintii larg deschisi!

| AndreiCosmin2 a răspuns:

Nu este frumos si da, imi e frica de Dumnezeu dar tu nu te-ai saturat sa pui intrebari stupide de la care ai un raspuns(nu te asculta nimeni) oricum.
Nu te-ai saturat sa iti bati joc de noi si biblia noastra? daca esti ateu de ce te uiti in ea? si vi ca dependentu sa pui vai ca aia e asa si nu stiu ce._I_

| Moisie explică (pentru AndreiCosmin2):

Ma frate, eu nu fac altceva decat sa va dovedesc cu argumente biblice si care tin de logica si cultura generala, ca voi mintiti oamenii!
Si asta este foarte grav!
A demasca o minciuna nu inseamna ca-mi bat joc de religia voastra, ci mai degraba ca religia voastra batjocoreste adevarul si oamenii, iar Biblia NU este a voastra, pentru ca si pe aia ati FURAT-O dintr-o alta religie in care Dumnezeu a inspirat-o rabinilor sub supravegherea atenta a Duhului Sfant, pentru ca nu cumva sa fie gresit inteleasa...iar voi ati scos acele texte din contextul lor natural, si le interpretati altfel decat a lasat Dumnezeu! Si asta se cheama Minciuna in Falsh cum zicea o "zeita" impuscata ca porcii de Craciun
- Pai daca ti-e frica de Dumnezeu, de ce ii incalci Legea?
Adam si Eva au fost pedepsiti doar pentru ca nu l-au ascultat, ceea ce e mult mai putin decat sa incalci o LEGE, si ai vazut cat de aspru au fost pedepsiti, pai ce crezi ca vei pati tu la Judecata de Apoi, pentru ca ii incalci Legea?

| Delmoniko a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

De unde e Biblia ta, ma? Stii ce e aia biblie? Nici termenul nu il folosesti corect. E vorba de "biblii". Cu alea apocrife nu esti de acord? Sau nu esti la curent cu ele. Cand vei citi latina si ebraica, poate si putin de greaca veche, poti sa ai pretentia ca intelegi un sfert din ea.