| AvalohAlyn a întrebat:

Oare ce secrete ale sănătății o sa aflu în cursul de la adventiști la care m-am înscris poștal chiar azi?
Căci așa se numește cursul Secretele sănătății.Ce secrete ale sănătății există? Sau există secrete ale sănătății? Ce secrete as putea afla ale sănătății?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Foarte general vorbind, o sa iti recomande alimentatia vegetariana, consumul de apa, ceaiurile, si monitorizarea starii de sanatate; astea de fapt sunt parte a religiei adventiste. Oricine vorbeste despre sanatate, poate folosi formula asta, ''secrete ale sanatatii'', e o metafora, nu inseamna ca sunt de fapt secrete, mai ales ca doctrinele adventiste in domeniul sanatatii sunt deja popularizate de ei pe scara larga.

| marinaru777 a răspuns:

Sanatatea o gasesti prin post si Sf Maslu prin biserica in general multi gresesc zic ca ei se roaga acasa sau in sufletul lor dar nu merg la biserica.Dar oare pot ei acasa sa faca sfintele taine din biserica? Sfanta impartasanie cu trupul si sangele lui Iisus.