| soimos a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii ii numesc pe cei care se inchina lui Lucifer/Luceafarul ca fiind satanisti, cand chiar Isus-Christos recunoaste in Apocalipsa 22.16 ca este Lucifer/Luceafarul?
Oare daca privim la faptele bisericii crestine in istoria ei sangeroasa de 2000 de ani, plina de zeci de milioane de bicisnicii se poate contesta cumva caracterul demonic al acestei religii?
Sau pomul nu se mai cunoaste dupa roade ci dupa vorbele mincinoase?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Religia e doar un mod de manipulare...

35 răspunsuri:
| soimos explică (pentru danny0152):

Asta a fost valabil in comuna primitiva si suna pentru un popor de pastori necivilzati!

Astazi un om normal din era informatiei prefera sa se informeze ca sa STIE, si nu sa creada povesti cu Eva cea facuta din coasta lui Adam!
Credinta a ramas pentru babele proaste si analfabeta cu mintea la nivelul cel mai primitiv, nu pentru tineri curiosi sa STIE cat mai multe!

| Archdaemon a răspuns:

Religia e cea mai mare prostie -___-

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru danny0152):

Dar eu sunt satanistabatting eyelashes

| soimos explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

>Dar eu sunt satanista<
Si ce vrei sa-ti fac?
Sa-ti ridic un monument?
Este destul de rau sa renunti la libertate pentru a adopta o doctrina religioasa!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru soimos):

Satanist modern