| timoteidoi a întrebat:

Oare din ce cauza in Noul Testament, caruia i se mai spune si Legea Noua nu este interzisa clar omuciderea asa cum este interzisa in Legea Veche si iata ca vedem cum preotii binecuvanteaza tunurile armele crimelor si pe soldatii care pornesc la asalt sa ucida?
Si iata ca incepand cu Noua Lege si cu nasterea Diavolului odata cu NT, oamenii au voie sa ucida cat vor, pentru ca nu-i asa, Isus si-a dat viata ca sa le fie ierate criminalilor crimele si pacatele cu conditia ca apoi sa se pocaiasca?
Vi se pare normal acest lucru? Nu vi se pare ca aici miroase a ceva diabolic?
Dar ucisul practicat cu mare spor chiar Biserica lui Isus, nu de pietre ci de oameni, vi se pare tot ceva normal si nu diabolic?

37 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kaleo a răspuns (pentru timoteidoi):

"Eu sunt un surubel din mecanismul imens pe care'l formeaza societatea care progreseaza" - Surubelule care esti! happy

"Daca ar fi informati ar trebui sa pretuiasca STIINTA si nu sa steie intorsi cu fundul catre ea!" - Muceo, tu nu poti vorbi despre stiinta. Ne spui si noua cand si unde ai ajuns tu om de stiinta?

Răspuns utilizator avertizat
| Kaleo a răspuns (pentru timoteidoi):

Nu am ajuns nici macar Costel sau Constantinus, daramite Apostol. Nu ne acuza pe noi toti ca avem acelasi tip de paranoia cu tine.

| Kaleo a răspuns (pentru timoteidoi):

PS: Poti sa te retragi cand nu mai poti. tongue

Răspuns utilizator avertizat