| anonim_4396 a întrebat:

Oare exista rockeri/metalisti pe acest site care cred in Dumnezeu?

17 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, de ce n-ar exista?

| anonim_4396 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu personal nu am intalnit.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu, daca asta nu inseamna ca nu ar exista thinking

| DrunkenRat a răspuns:

Evident ca exista. Ascult multe incadrate la gothic sau simfonic-metal si unele care au tema religioasa, dar nimic anti.

| Wehrmacht a răspuns:

Ce legatura are muzica cu religia? Numai idiotii spun despre rockeri/metalisti ca il slujesc pe Lucifer(rockerii/metalistii).

Manelistii de ce poarta cruci de 2 tone si au atarnate icoane peste tot? Maneaua e muzica lui dz? Ca rock/metal si manelele se cam bat cap in cap.SI daca tot spun crestinii(idiotii) ca metal e creatia lui satan inseamna ca maneaua e a lui dz?

| Holocaust a răspuns:

Da,"rockeri" care ascultă Tokio Hotel şi Black Veil Brides, şi nu, nu e vorba de mine.

| DakotaRoyse a răspuns:

Pe siteul poate că nu, dar în realitate cu siguranţă există big grin

| rapa a răspuns:

Aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si dracii cred in Dumnezeu in caz ca nu stii!

| bloodyhell a răspuns:

Da exista si app ce treaba are muzica pe care o asculti cu religia?

| Sunshine18 a răspuns:

Da!

| DaRkMist69 a răspuns:

Nu stiu...tu ce crezi?

| Nelushu a răspuns:

Da exista, depinde de tine ce alegi sa asculti din toata paleta de muzica metal/rock, in tine este echilibrul.
Vezi ce a scris Siebenburgen. Mi se pare destul de OK.

| KyuubyGGG a răspuns:

Prezent

| Mecha a răspuns:

Nu, toti metalistii si rockerii sunt satanisti care fac ritualuri in care omoara oamenii si cheama toti demonii pe pamant, si asta numai ca asculta rock si metal happy