| Genesis2014 a întrebat:

Oare până când?
http://www.youtube.com/watch?v=jpzqw_4UahM

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Saracii de ei, mai sa-mi dea lacrimile, "lut si chirpici" auzihee hee
Adevarul doare, dar de ce sa-l acceptam? Mai bine mergem pe ideea ca totul este o "mascarada" toate aceste informatii sunt false, iar noi detinem adevarul absolut!

| Zazu a răspuns:

Asta dovedeste ca, daca avem putina vointa, in cativa ani, vom avea cate o biserica pe locuitor, in stare vie si nealterata. Popor spiritual care suntem!

| NOname a răspuns (pentru Zazu):

: ))

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Fiecare sătuc şi-a construit biserica lui, din chirpici, din lut, nu contează. Dar s-au construit, e adevărat.
Faptul că un sat cu 20 de case a dorit sa aibă bisericuţa lui de 3 metri lungime pe 2 laţime, asta nu cred că poate fi condamnat. Şi nici fapul că e un singur preot la 2-3 astfel de sate mici la care el ajunge o dată pe lună. Consider ca acei chirpici nu au fost aduşi de la guvern, ci satul s-a organizat şi şi-a ridicat o chilie.

,, Documentarul" sau mascarada BBC a tinut cont şi de acest lucru?

| Genesis2014 explică (pentru milan9):

Biserică din lut si chirpici?
Unde locuiestu bă, esti extraterestru?
Unde mai vezi tu asemenea biserici?

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru Zazen):

Daca imi aduc bine aminte cazul, atunci cand acesta a fost dat la tv, era vorba doar de niste pungi aflate la subsol.

Ghidul respectiv, maicuta acuzata aici, nu este vinovata de nimci un lucru tendentios. Confuzia se pare ca apartine doar jurnalistilor care au "fabricat" ei insisi o stire cu material cu tot din moment ce nu se spune nicaieri faptul ca acele oseminte descoperite arheologic ar fi fost puse spre inchinare. Niciodata NU s-a intamplat asta...

| Exilee a răspuns:

Parerea mea despre video-ul tau coincide cu parerea lui NOname despre un filmulet de-al meu : " un video stupid si propagandistic..."

| NOname a răspuns (pentru Exilee):

Părerea mea e că, dacă părerile tale nu ar fi atât de stupide şi ipocrite, ocazional ai putea fi chiar simpatic.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da,pana cand Dumnezeu va spune sa i se dea cei este pregatit, acest lucru se va intampla in curand. Daca doresti citeste Apocalipsa (Revelatia)18:1-10

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Bravo, bravo, bine ca vezi!

| DoriKat a răspuns:

Pana cand? Pana cresc eu mare, si le arat eu lor!
La mine vine preotul si inainte de Craciun si la Boboteaza, cica. sa sfinteasca. nu mai stiu eu ce, si tot ii da mama 20 de lei de fiecare data cand vine, plus dascalul care primeste si el bani.
la o socoteala in mare, la 10 case ia cel putin 150 lei. Deci, face bani ca se plimba de la o casa la alta. si nu da banii pentru biserica, banii aia si-i insuseste!
Cine il incurajeaza? parintii nostri.
Cand o sa fiu eu de varsta mamei, nu mai pupa nici un leu!